Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Október elejére kiírt kismamik...

Október elejére kiírt kismamik, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Én október 4-re vagyok kiírva, jóslóim vannak két hete, de semmi jele közelgő szülésnek. Már az egész lakás csillog villog, minden csomag készen a küszöbön. Türelmetlen vagyok már, bár még nem érzem, hogy olyan vészes lenne így egyben lenni. Pár napja tudok aludni éjszaka is, nem rendez már házibulit a kisfiunk odabent, nincs már helye. Nevet még nem találtunk neki, talán ha kint lesz és látom, könnyebben megy. Külföldön szülünk, itt nem kell nevet adni a születéskor, ráér 3 hétig.

Ti hogy érzitek magatokat? Jóslók vannak? Türelemmel hogy álltok? Fiút vagy lányt vártok?


2011. szept. 27. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, én is október 4-re vagyok kiírva, kisfiam éjjel hagy aludni szerencsére, de amúgy még mindig nagyon aktív :D


Már iszonyú kíváncsi vagyok az egész szülésre és természetesen a kis szerelmünkre is.

Se egy jósló, se semmi ... :S

Vagyis nem tudom az e, néha nagyon picikét, tompán fájdogál a derekam,de ezen kívül semmi ...

Csütörtökön megyek újabb ctg-re, meglátjuk mi lesz :)

Türelem = 0. :D

2011. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt nem csinálnak ilyen vizsgálatokat, legutóbb 34 hetesen voltam, akkor bpd 95mm volt, ami miatt aggódok, mert nekem soknak tűnt, azóta gondolom nőtt is nem keveset. A kiírt napjáig ha nem szándékozik kibújni, akkor aznap lesz egy vizsgálatom, de igazából nem néznek ott sem semmit, csak egy konzultáció, hogy ha indítani kell akkor mikor, hol. A kétévesemet 20 óra vajúdással mindenféle beavatkozás nélkül szültük Apával. Most sem szeretnék fájdalom csillapítást, mert félek tőle, és remélem komplikáció sem lesz. Én nem hiszek benne, hogy a második könnyebben jön, úgyhogy legalább olyanra számítok mint az első.
2011. szept. 27. 11:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Bár én október 23-ra vagyok kiírva, azért idepofátlankodok :P

Én is jókat alszok már most, nem dorbézol a fiatalúr odabent. Pedig helye az van még, szokott is mocorogni, de csak nagy és lomha mozgások vannak, nem olyan izgő-mozgó, mint régebben. Sajnos még nem fordult be, de végül is még van ideje.

A cucc nekem is össze van készítve, mert már többször volt olyan az elmúlt hetekben, hogy a folyásom elszíneződött, rózsaszínes, barnás lett, és azt hittem, a nyákdugó jött ki, de nem az volt. Doki szerint csak a hajszálerek szórakoznak velem, semmi probléma nincs.

A közérzetem csodás, nem vagyok annyira fáradékony, mint korábban, jó kedvem van, nem vagyok türelmetlen (még!), élvezem a jó időt, teszek-veszek, sétálgatok, nem bírok a seggemen megülni. Egyedül reggelente vagyok kicsit nyűgös, mikor ki kell mászni az ágyból, mert olyan pózokban szoktam aludni, hogy reggelre mindenem elgémberedik. Olyankor csak letolatok az ágyról szép lassan, mint valami öregasszony :D

2011. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és egy cseppnyi étvágyam sincs napok óta, ami kicsit aggaszt, mert ha nem erőltetik rám itthon az evést, akkor egész nap eszembe se jutna :S Félek, hogy a babám nem kap elég táplálékot - de doki szerint ettől nem kell félni, elveszi ő tőlem, ami kell neki - a kis piszok :D
2011. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok, én fiam is nagyfejű :D 34 hetesen 9,4 volt a bpd, 37 hetesen 9,9 :)

Csütörtökön kíváncsi vagyok mit mérnek :D

37 hetesen 3 kilónak saccolták, neked második, így tudod mire számíthatsz, én nem tudom :) azt mondják azért várom ennyire :D

2011. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs két egyforma terhesség vagy szülés, így én sem annyira tudom mi lesz. Azt tudom, hogy milyen volt az első (borzalmas és csodaszép egyben). Fájdalmas ez tény, de a végén ott a csemeténk, akire úgy vártunk. Nekem azért volt különösen jó, mert semmit nem avatkoztak be.Kaptunk egy szobát és csak kétszer jöttek be a szülésznők. Egyszer megnézték a méhszájat és felvették az adatokat, aztán mikor férjem kiszólt, hogy kitolás van. Mindig kopogtak mielőtt benyitottak, megkérdezték, hogy megvizsgálhatnak-e... Ahogy kibújt éjfélkor, emeltük a cicire szopizni, később Apa vágta a zsinórt, akkor megmérték a kicsit 3350 volt és 47cm (nem nagy baba), kijött a lepény is, összevarrtak (sajnos két oldalról, kívül-belül repedtem), közben kisfiam végig ott volt a hasamon, férjem ott ült mellettem, és otthagytak minket egy otthonos szobában hármasban. Se fürdetés, orrszívás, semmi nem volt. Reggel megcsinálták a vizsgálatokat (ekg, hallásvizsgálat, stb.) és délben már otthon voltunk. Ezt imádtam, hogy nem éreztem egy percig sem, hogy kórházban vagyok, mindent úgy csináltam, ahogy jól esett. Nem parancsolgattak, nem zavartak feleslegesen, pedig itt nincs hálapénz, meg fogadott doki, csak egy egyszerű kórház. Kívánom mindenkinek, hogy olyan szülése legyen, amilyent szeretne! És Te kedves szintén "nagybabás" , légyszi írd meg mit mondanak a nagy méretei miatt csütörtökön, nekem már nem mérik többet. 34+4 nél volt 3860g-ra saccolva, de ebben nem hiszek, mert a fiamat anno 4120g-ra saccolták és majd egy kilóval kisebb lett.
2011. szept. 27. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én szombatra várom a kislányom, ma voltam dokinál felpuhult és 1 ujjnyira nyitott a méhszáj,úgyhogy bármikor jöhet már a bébi.De nem sieti el.

Nekem alvási problémáim már jó ideje vannak,lehet azért mert sokat agyalok?

A szeméremcsontom olyan izomláz szerűen fáj, sok a jósló is,de csak nem rendszereződnek!

Szombaton újból CTG, hétfőn pedig doki, aki akkor már "aktiválja" a bébikém, mert jó nagy, nem hagyjuk sokáig, 36 hetesen 96-os volt a BPD.

Mindenkinek kitartást,és könnyű szülést.

39/3 hkm

2011. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi 9,6-os volt a BPD.És 3300-ra saccolták akkor.
2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mindenképp megírom mekkorák a méretei csütörtökön :)


Megkérdezhetem melyik az a másország ahol ilyen csodás a szülés? :D

(bár én úgy vagyok vele, hogy azt a 3-4 napot ki lehet bírni ezekben a nem túl szép kórházakban)

Úgyis csak a fiammal fogok foglalkozni :)

De érdekelne, hogy hol van ez :)

2011. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én Angliában élek, ott van a "másország", és bár szakmailag sokszor nem vagyok megelégedve az orvosi ellátással, emberileg ezerszer jobb mint otthon. Ez a szülés része meg csudajó. Én nem szeretnék 3 napot sem kórházban lenni, utálom, meg otthon elviszik bizonyos időre a babákat?! Az én fiam addig nem volt mellettem amíg lemérték. Ez így természetes. Nekem ez jött be, másnak lehet, hogy máshogy jó, azért írtam, mindenkinek olyant kívánok, amilyent szeretne! Amúgy hazaértünk délben, és délután 3kor már kopogott a védőnő az ajtón, mérte a babát, kikérdezett, ugyanazt megcsinálta, mint otthon a kórházban az első napokban. Megnézte, hogy hogy szoptatok, vett vért a sarkából, minden nap jött egy hétig, utána hetente, majd havonta. Én elégedett voltam vele. Ha nem lennének bajok a szívemmel, engednének itthon szülni, azt választanám, de így sajnos egy órát utaznom kell a kórházig ahol szülhetek biztonsággal.
2011. szept. 27. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!