Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kértétek meg a fogadott...

Hogyan kértétek meg a fogadott dokitokat, hogy csináljon meg valami olyan vizsgálatot/pl hüvelykenet vétel/ amit magától nem csinált volna?

Figyelt kérdés
16 hetesen fogok megint menni, és van egy kis hüvelyirritációm, a múltkor is mondtam megnézett és azt mondta hogy minden ok nem lát semmit. De az előző babámmal is ugyanez volt és idő előtt született mert felszállt a baktérium és megrepesztette a burkot. Az a dokim akit leváltottam azt mondta, hogy minden hónapban kellett volna hüvelykenetet venni és majd a köv babánál úgy is fogjuk csinálni. Ennek az új dokinak ezt hogy mondjam el?
2011. szept. 28. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szeretnék egy ilyen meg ilyen vizsgálatot is kérni,előzmények miatt(és elmondod mi miatt kéred)...

ennyit mondtam:)

2011. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak az a gáz hogy már mondtam hogy mi volt és mi miatt, csak konkrétan nem kértem meg, hogy vegye le a hüvelykenetet. Nem fogja azt gondolni hogy felülbírálom?
2011. szept. 28. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont így ahogy nekünk.

Főképp, mivel múltkor is már mondtad neki, én így kezdeném a beszélgetést:


Doktor Úr, a múltjkor is volt már a hüvely panaszom (elmondod mi), és azóta is tart. Attól tartok, hogy megint valami baj lesz (elmondod az előzményeket), és szeretném, ha csinálnánk kenetvételt, és ezentúl havonta mindig amikor jövök. Egyrészt mert a korábbi doki is javasolta, másrészt mert én is csak így leszek nyuodt.


Ennyi.

2011. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel fogadott doki, ezért valamilyen szinten "jogod van" felülbírálni, elvégre azért fizetsz, hogy biztonságban tudd magad és a babád.
2011. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jajj csak ne lennék ilyen nyuszi. a magánéletben olyan nagy pofám van hogy mindenki azt hiszi, hogy nekem nem is lehetnek ilyen gondjaim, de az orvosoktól megszeppenek, mert félek tőlük.
2011. szept. 28. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:

11:59-es vagyok.

Ha olyan a doki, hogy ilyesmit nem mersz neki mondani, akkor az a doki nem az ideális doki neked.

Ezt bátran mondom.

Én ezért cseréltem le a nőgyógyászaimat, maelyiknél egy kicsit is feszengtem, vagy nem mertem megbeszélni megkérdezni valamit, azt lecseréltem.


Most olyan dokim van, akivel nem röstellek megbeszéléni semmit, és bátran megkérem hoyg nézze meg ezt vagy azt, ha áén úgy akarom. Persze ebben az is nagy szereoet játszik, hogy fizetek neki, tehát kicsit úgy érzem el is várhatom.


Attól hoyg vizsgálatot kérsz még nem bírálod felül és nem vagy szemtelen, persze a stílus az nagyon nem mindegy!


Beszéléj vele, ne lacafacázz, mert itt nem a vasárnapi ebédről van szó hanem a kisbabád egészségéről!!!

2011. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, én nem értem miért tartanak az emberek az orvosoktól. Én amit nem értek, elmondatok velük "magyarul". A nődokim még rajzolni is szokott nekem. Ő meg a másik véglet, szeret magyarázni.

A gyerekorvos is mondta, milyen krémet vegyek, mondtam, írja le, mert tuti nem tudom megjegyezni. Erre ő: jó, persze, nekünk olyan egyértelmű, más, aki előszőr tatlálkozik ezzel, annak nem.

Ezt csak azért írtam, mert szerintem is beszélj vele níiltan. Engem sosem érdekelt, ha dilisnek gondol, amit nem tudtam, megkérdeztem.

2011. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!