Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi toxémiánál...

A terhességi toxémiánál mindenképpen magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, megemlítettem neki, hogy sokszor nehézlégzésem van (azt hallottam, hogy ez lehet a toxémia jele is) erre ő megmérte a vérnyomásom 120/70 lett és elküldött a kardiológiára, de meg sem említette a toxémiát. Ez rendben van így? Nem tudok megbízni benne.


32 hetes kismama


2011. júl. 25. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A toxémiának 3 együtt jelentkező jele van: magas vérnyomás, fehérje a vizeletben és erős vizenyő. Ha ezek nincsenek, akkor az nem toxémia. [link]
2011. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egyik-és lefgontosabb-tünete:a magas vérnyomás.A 120/70 rendben van.A vizelet eredményed milyen?
2011. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

biztonsagi okokbol adott beutalot

Nekem 26 hetig vizesedett mindenem, 15 kg viz volt rajtam szuleskor, allandoan neztek a vernyomasom, vizeletem, de azzal minden ok volt, de mondta az orvosom, hogy egyik naprol a masikra rosszul lehetek.

Bizz az orvosodban! Nem all erdekeben rosszat tenni neked.

2011. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vizeletet már régen néztek ,de holnap megyek a védőnőhöz ő mindig szokott vizeletvizsgálatot csinálni. Ő is látná ha lenne benne fehérje?
2011. júl. 25. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, látná. Épp emiatt végez a védőnő is tesztet.
2011. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben jár magas vérnyomással, de többségében igen. Ne csinálj magadnak gondot ott ahol nincs. Valószínüleg a baba nyomja a belső szerveket, ezért kapsz nehezen levegőt. Ne idegesítsd magad feleslegesen. Ha meg nem bízol az orvosodban akkor menj máshoz. És ne olvass betegségekről a neten, mert bekattansz.
2011. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem is magam miatt, hanem a kisbabámért aggódom nagyon.
2011. júl. 25. 22:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Írj majd,oké?És ne aggódj!A dokidban pedig bízz!
2011. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké, írok, és köszi a bíztatást!
2011. júl. 26. 00:53
 10/12 anonim ***** válasza:
A nehézlégzés a növekvő baba miatt van, nyomja a rekeszizmodat, természetes a fulladás érzés. Én is átmentem rajta, nem volt kellemes, kibírtam, mint az összes többi pocsék tünetet. Nem tartott sokáig, és a babának semmi baja sem volt, nagyon is jól érezte magát. Próbáld ilyen esetekben kitapasztalni, mi a kényelmes pozíció, amelyben csökken a nehézlégzés. A kardiológiai beutaló pedig szerintem az alaposság jele, nyugodtan bízhatsz a dokiban. :)
2011. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!