Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az 1. babája nehezen...

Akinek az 1. babája nehezen jött össze annak a 2. -dik könnyebben jött?

Figyelt kérdés
Párommal sokáig küszködtünk mire összejött az első babánk, évek teltek el pedig semmi bajunk nem volt, igaz nem voltunk meddő központban meg ilyen helyeken. De egészségesek voltunk pár vizsgálat alapján tudtommal. Összejött tehát az első babánk. És nem sokára majd szeretnénk a másodikat. Az vajon könnyebben összejön majd?(gondolom szüléskor sok minden változott bennem) vagy ugyanúgy számíthatok majd a várakozásra? Szerintetek? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2011. szept. 29. 22:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg lehetséges majd hogy a második babó pikk-pakk összejön és nem évekig kell rá várni?
2011. szept. 29. 22:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs, de olvastam, hogy Jamie Oliver első babája csak lombikkal jött össze, nagyon sokáig próbálkoztak. A második és a harmadik kislány meg spontán megfogant én nem volt semmi gond.

Nagynénémnél sok vetélés és lombik után lett baba, a baba után pedig sok vetélés és még egy lombik volt, de semmi. Igaz, ő teherbe tudott esni spontán, de más gondok miatt nem tudta kihordani őket, a megmaradt baba is végig feküdve és durva hormontámogatással, napi két szurival maradt életben.


Úgya hallottam sok ilyen esetben azért jön nehezen a baba, mert túlságosan akarjátok és bestresszel a szervezet, de ezt a "görcsöt" feloldotta az első picúr érkezése, ezért könnyebb dolga van a kistesónak. Sok olyan esetet jegyeztek fel, hogy végső elkeseredésben örökbefogadtak, és amikor a pár megnyugodott, hogy szülők lettek, hamarosan jött a saját baba is.


Drukkolok hogy nálatok is csak ez legyen!

2011. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az 1. 2 év 2 hónap után sikerült (spontán vagy tea?), pedig már 2 inszem is volt.

Most a 2. elsőre összejött :)

34 hetes km

Sok sikert!

Egyébként hány év után sikerült Nektek?

2011. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Nekünk pont fordítva, 2 alkalomból jött öszze, nem terveztük a babát ,és pik pak terhes is voltam.

Viszont most rajta vagyunk a tesógyártáson és 3 hónapja semmi!!

Már tisztára idegbeteg vagyok!!

2011. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekünk majdnem 2 évbe telt mire összejött spontán. Már kezdtünk lemondani róla is összejött.
2011. szept. 29. 22:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Fel a fejjel! Drukkolok hogy sikerüljön! Lehet nekem eddig azért nem sikerült mert tényleg azon voltunk hogy jöjjön már és mikor meg nem agyaltunk ezen akkor jött:)
2011. szept. 29. 22:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az első fiam elsőre sikerült, a második fiam 5hónapra jött össze, és a pocaklakóval mi is igazán megszenvedtünk. Több mint két évre jött össze. Mi is nagyon rágörcsöltünk a babaprojektre, állandóan ezen agyaltam és stresszeltem magam. Mikor elhatároztam, hogy na jó ebből elég, letelik a gyesem, megyek dolgozni, nem fogok ezen agyalni, majd jön mikor jönni szeretne, és lám 8hetes kismama vagyok. Nem szabad görcsösen akarni, mert akkor nehezen jön össze. Persze, ez csak az én véleményem.
2011. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első baba 2 év, terveztük, nagyon akartuk.Második baba elsőre, pedig még szoptattam, nem tudtuk pontosan mikor van pé. 1* voltunk akkoriban együtt, és lám, most itt szuszog, 6 hetesen.
2011. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor az nem valószínű hogy az első baba születése után mi nők termékenyebbek leszünk igaz?
2011. szept. 29. 23:18
 10/14 anonim ***** válasza:

szia! az első babánk 6 évre jött. nem védekeztünk, de nem is mentünk orvoshoz, nem vetettünk be praktikákat.

a kistesóval a fiam 5 hónapos korában védekezés mellett terhes lettem :D 15 hónap köztük a korkülönbség.

nekem azt mondta a doki, könnyebb teherbe esni, ha már szült valaki (a szülést követő időszakban persze, nem sok évvel utána).

most már nem bízom a véletlenre, több módon is védekezünk egyszerre, mert nem szeretnénk harmadikat. a másodikat terveztük, csak nem ilyen koránra :)

2011. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!