Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem ajánlatos terhesség alatt...

Nem ajánlatos terhesség alatt diétázni és aki nem tud enni az nem baj?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kicsi megszerzi magának, amire szüksége van, de természetesen nem jó. Ha huzamosabb ideig így van, kérd orvos tanácsát!
2011. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A terhes-diéta nem ugyan az, mint a diéta amikor pl beteg vagy és diétáznod kell.

Szóval a terhes diéta jelentése más. Több, kisebb adagban történő étkezést jelent, extra változatossággal ha szüksges minimális kímélettel hoyg elkerülhető legyen a feleslegesen bevitt, nem hasznosítható kalória.


Aki nem tud ennei, annál valószínűleg az első trimeszteri rosszullétek az okai, ha a kásőbbiekben is fennáll a helyzet, akkor igenis baj, és szokták is kezelni, mert a babának kell a tápanyag.

Ellenben az első trimeszteri rosszullétek miatti étkezés kimaradás(ok) nem okoznak bajt.

2011. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam enni, még most se sok étvágyam van,pedig már a második trimeszterben vagyok. Én nem voltam rosszul, csak 1-2-szer de akkor is inkább azért hánytam, mert stresszeltem magam. De ez nálam megvan terhesség nélkül is.

Most így 5 kiló fogyásnál tartok, túlsúllyal kezdtem, jócskán, és még így is szólt a védőnő hogy jó lenne ha híznék.

De egyszerűen nem kívánom a kaját, vagy ha eszek is, akkor is csak fele annyit bírok mint terhesség előtt.

Mindezek ellenére a babánk megfelelően fejlődik, elveszi ami neki kell. Én mindenesetre szedem a terhes vitamint, legalább ha nem eszek eleget, akkor vigyek be elegendő vitamint.


Próbálj meg többször keveset enni, csipegetni, csak annyit amennyit egyszerre bírsz.

2011. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

dietazni szabad - cukrosoknak kell.

fogyokurazni nem szabad!!! a ketto nem ugyanaz!!

2011. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sógornőm olyan szinten nem tudott enni, hogy hetekig valami csövön át juttatták a tápanyagot a gyomrába. Nem tudom a nevét, de gondolom, el tudjátok képzelni...
2011. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zezi válasza:
Én 32 hetes terhes vagyok és eddig 12 kgot híztam,ami a dokim szerint sok.Azt tanácsolta,h ne egyek kenyeret,tésztát,meg semmi szénhidrátban gazdag kaját,egyek sok zöldséget,ha lehet akkor nyersen,v max párolva.tejtermék minden mennyiségben.
2011. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!