Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek fiatal vagyok...

Szerintetek fiatal vagyok gyermek vallalashoz? (bov. Lent)

Figyelt kérdés
Egy 17 eves lany vagyok, szeretem a gyerekeket,es ok is engem.4 eve egyutt vagyok a baratommal,nagyon szeretem ot is,mind ketten ugy gondoljuk,h keszen allunk egy gyermek felnevelesere.Te mit gondolsz?(csak kerlek,ne gunyos valaszokat,hanem hasznosakat irj)
2011. okt. 2. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha van megfelelő anyagi hátteretek és a szüleitek is benne vannak vagyis áldásukat adják miért ne mehetne :) én 18 vagyok és már alig birom kivárni csak nem esek teherbe.. de nektek sok szerencsét, de előtte esküvő!
2011. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokban függ milyen a mentalitásotok. S nem is ítélem el a fiatal anyukákat, sokan nagyon szépen nevelik a gyermeküket.

De most már hogy van egy babám, tudom, hogy azért nem csak abból áll, hogy jaj, de szeretem, jaj de akarom. Sokkal több minden van a gyerekvállalásban, amire nem biztos, hogy elég érett egy fiatal lány és főleg egy fiatal fiú.

Nem mondom, hogy várj még 10-20 évet, viszont nem veszítesz semmit, ha még pár évig tervezitek a saját életeteket és utána vállaltok babát.

2011. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát gondold meg jól! Ha van jó anyagi hátteretek akkor jólvan. De nem akarsz valami mást kezdeni az életeddel előtte? Tanulni, hogy jó munkád legyen és sok pénzed, amiből a gyerekedet neveleheted. Esetleg nem akarod még "kiszórakozni" magad??? Mert ha gyereked lesz, akkor már nem szórakozhatsz.
2011. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sumergo ***** válasza:
100%
Kicsit előbb nem ártana belekóstolni az életbe, minimum 1 évet, de inkább kettőt dolgozni, aztán hajrá! :-) Egyrészt nem árt, ha lesz egy kis munkatapasztalatod, mikor majd menni szeretnél a gyerek mellett dolgozni, másrészt soha nem tudhatod mit hoz a jövő, még fontos lehet az, hogy gyedet kapj, ne gyest. Soha nem tartottam jónak, ha csak a párunkra alapozunk, egyedül is jó ha megálljuk a helyünket az életben!
2011. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.

Én 27 voltam, mikor megszültem a fiamat. Addig suli, sok helyen dolgoztam, diploma, bulik, pasik. 3 éve volt komoly párkapcsolatom, mikor a férjem is készen állt. (ugyanígy 17 éves korom óta szerettem volna babázni)

És szeretem, nagyon jó vele itthon, most jön a második baba, de ez kőkemény meló. MErt akármennyi segítséged van szüleidtől, párodtól, a gyerek, akárki akármit mond, 90%ban az anyuka felelőssége. Te eteted, te altatod, mindent te csinálsz. Ehhez a háztartás...szóval nem egyszerű.

Tényleg nagyon sokat fel kell adnod, még ha ezt a boldog pillanatokban nem is érzed.

2011. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ha a barátod kész a a férjed lenni, és el tud tartani titeket, akkor nem vagy túl fiatal hozzá. A nagyanyáink 17-18 évesen már szültek, mégis sokkal épelméjűbb embereket neveltek a gyerekeiből, mint a mai szülők. Szóval, ha képesnek érzed magad, arra, hogy foglalkozz velük, szeresd őket, és mindemellett képesek vagytok a megfelelő anyagi hátteret biztosítani a felnevelésükhöz, akkor rendben van a dolog. De előtte (ez csak az én véleményem) beszélj erről olyanokkal, akiknek van gyerekük (ott vannak mindjárt a szüleid), mert a tapasztalat mindig többet ér mint bármilyen elmélkedés!
2011. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert hozzá! :)


Nem akarok negatív lenni, de az életben néha a rossz dolgokra is gondolni kell. Tehát: ha ne adj' Isten egyedül maradnál, el tudnád tartani magad és a gyermekedet? Végzettség, szakma, nyelvtudás, stb. nélkül, munkatapasztalat nélkül nem hiszem, hogy könnyű lehet. Ezeket főállású családanyaként megszerezni pedig külön kihívás.


Gondoljátok át :)

2011. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók mindent leírtak. Ismételni nem szeretném. Én 29 éves voltam amikor megszületett a fiam. Elvégeztem a gimnáziumot, lediplomáztam, elkezdtem dolgozni és a magam ura lenni...közben éltem a felhőtlen fiatal éveimet. Voltak felejthetetlen bulik, pasik ;) ,utazások a barátokkal. Majd megismertem a férjem, megalapoztuk a jövőnket... Minden megtörtént az életemben, mindent kipróbáltam amit fiatalon szerettem volna. Imádom a családomat, de azokat az éveket sem cserélném el...és valljuk be őszintén ha az ember felelősségteljesen nevel egy babát ezek nem férnek bele. Ha mindenről le tudtok, le akartok mondani akkor hajrá! De utána tényleg a picúré a főszerep, életed végéig!
2011. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 1-2 év kellene, hogy éljetek még, ez nagyon fontos.
2011. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Atroposz ***** válasza:
17 évesen én is babáztam volna mar,de a józan e!sz döntött ,17 évesen se szakmád, se érettségi, se munkád.A gyerekhez nem csak szeretett, ha nem pénz is kell. De ha van pénzetek akkor hajra!elromlott a billentz-etem nem tudok helzesen \rni.
2011. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!