Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy boldoguljak ennyiből?...

Hogy boldoguljak ennyiből? (fiatal kismama)

Figyelt kérdés

20-20 évesen vagyunk párommal.

szülők fejenként 20ezret tudnak adni, mi most tanulunk okj-s tanfolyamon. én alkalmazott grafikát, amivel lenne jövőm is, mert van ismeretségem és elég jó vagyok a szakomban(van kisebb ismeretem benne). Párom is most kezdett tanulni ő hangtechnikusnak.

Párom nem tudott eddig semmi munka helyet magának, engem pedig terhesen nem alkalmaznak. Sosem dolgozott egyikünk sem. Milyen segélyt kapnék?

kiszámoltuk, hogy 200 ezer lenne (baba, rezsi, egyéb költségekkel) a háztartás. nem tudom ezt honnan tudnám összeszedni minden hónapban?!

nem akarjuk elvetetni és örökbe adni végképp nem!!!

mit tudna nekünk biztosítani az állam? hova menjek segítségért?


2011. okt. 2. 18:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%

bocs, de ezen nem most kéne gondolkodni, hanem amikor nem húztátok fel azt a gumit.

Egyébként 200-nél jóval kevesebből is megélnek sokan

2011. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: Nem kéne bunkó módon lehúzni úgy a kérdezőt, hogy nem ismered a hátteret. Nem minden 20 éves felelőtlen, és egyáltalán nem biztos, hogy azért terhes, mert nem húztak gumit. Létezik pl. olyan is, hogy valaki tabletta mellett esik teherbe.
2011. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Na én válaszolok is az állam családit 12700 ft és gyest kb. 27000 ft-ad ja és az egyszeri anyasági kb. 68000 ft
2011. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
ezeket mind megkapnám munkaviszony nélkül?
2011. okt. 2. 19:21
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
igen csak anyaságihoz rendszeresen orvoshoz kell menni (pecsételtetni),de amúgy a védőnő elmond mindent.
2011. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Azt a 200 ezer Ft-ot nem tudom hogyan számoltátok, de az sok, úgy hogy nem dolgoztok :(

Családit és gyes-t kapsz munkaviszony nélkül is.

A Párodnak kellene munkát találnia, fél műszak vagy hétvégi vagy nem tudom. Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de amíg tudsz, otthoni munkát lehetne vállalni. Ha beszélsz nyelveket, fordítást például. Vagy gyerekeknek nyelvet oktatni otthon.

A családi 40 ezer Ft segítség az sajnos ebben a helyzetben nem sok, mármint nehéz kérdés, de muszáj megoldanotok.

Esetleg egy darabig nem tudnátok valamelyik szülőnél lakni? Akkor kevesebb lenne a rezsi, olcsóbban kijönne a kaja.

A babának lehet netes licitálós oldalakon olcsón venni babakocsit, ruhákat, játékot. Nem gagyi minőségre gondoltam, hanem újszerű vagy új dolgokra.

Drukkolok Nektek hogy rendeződjenek a dolgaitok, és minden meg fog oldódni. Lehet lentebb kell adnotok az igényeiteket, de ha nagyon akarjátok, sikerülni fog.

2011. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te kérdeztél a múltkor, hogy "Megtartsam vagy ... " nem írom ki inkább...


Mikor végeztek? Fontos lenne tudni.


De a párodnak el kéne menni dolgozni 7végén és/vagy délutánonként, pl. diákmunkában.


Szerintem is a 200 ezernek a fele is elég lenne 3atokra. Mi 200-at keresünk nettóban havonta, de 120 ezres a hitelállományunk / hó és még ebben a rezsi, kaja nincs is benne. Egy lányom van. Hát, megtanultunk spórolni, azt kell mondjam, meg általában a zsíros kenyér a menü.

Ti meg szülőknél laktok, ha jól tudom. Szerintem ők sem akarnak Titeket lehúzni ilyen helyzetben, talán nem is kérnek "albérletet", csak a rezsibe, vagy még szerintem abba sem. Meg tuti vásárolnak majd az egyetlen és első unokájuknak. Nemde?

2011. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt beleélnéd magad, az a 68 ezer anyasági az szülés után 1 ALKALOMMAL jár, nem minden hónapban. Plusz abban a hónapban is jár a gyes és csp természetesen, de a köv hónaptól csak az! Olyan 37-38 ezer havonta.

Éhenhalni is kevés.


Szülőkkel lakni nem megoldás?

2011. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

az anyasági támogatás egyszeri juttatás a szülés után

azon kívül a családi pótlék 12.200, (de ha egyedülállóként jelented be magad, akkor 13.700)

a GYES nettóban 25.650,

tehát a havi bevételed 37.850 Ft lesz

2011. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

38 ezer Ft-ot kapsz az államtól a gyerek 3 éves koráig , ezen kívül szülés után egyszeri alkalommal van egy nagyobb összeg, 70 ezer Ft körül. Ezen kívül mást nem fogtok kapni, el kell menni dolgozni. Ha csak minimálbért kapna a párod+ gyes-családi+ szülőktől a 40 ezer, máris közel vagytok a havi 200 000hez, ami szerinted kell.


Ha pénzt akartok, akkor dolgozni kell. Nem segélyre számítani. Le lehet pontozni, de akkor is ez a véleményem.

2011. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!