Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mikor estem...

Szerintetek mikor estem teherbe? Február 5én volt meg utoljára 28-29 napos ciklusaim voltak! Febr.4én együtt voltunk ovszerrel (nemtudom kiszakadte) de március 9-10-11én pecsételö vérzésem volt!

Figyelt kérdés
Március 14én voltam dokinál de nem mondott konkrét dologt a terhességröl azt mondta ha nem jön meg akkor egy hét mulva kontroll!Márcuis 22én visszamentem és azt mondta 5 hetes terhesség sejthetö!!29én egy hétre rá vissza mentem és akkor azt mondta hogy CRL:6.70 mm 7 hetes terhes vagyok!!utána csak a 12 hetesre mentem (amikor az én számitásom szerint 11 hetes 5 napos lehettem!) és közölték hogy 12 hetes 4 napos vagyok!CRL:54mm BPD:20 mm!!szerintetek mikor volt a peteérés??azért ennyire fontos mert a mensi elött egy nappal a volt párommal voltam(amit bánok) de mensi után a párommal voltam rendszeresen!!és töle is szeretnék gyermeket csak az elején ugy jött ki hogy joval mensi után fogant azért tartottam meg de nem szeretném hogy a volt páromtol legyen!!Azért irtam UH eredményeket is hogy hátha ugy jobban tudtok segiteni!!válaszokat elöre is köszönöm!
2011. okt. 4. 12:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy normál ciklust: amikor a baba megfogan, akkor 2 hetes terhes vagy (a következőkben ettől eltekintek, hiszen a te esetedben ez nem releváns, hiszen pont a menzi előtt voltál az exeddel), amikor az 5 hetes vagy a pici babád még csak 3 hete "létezik", amikor 7 hetes vagy, a baba még csak 5 hete él.

Tehát, ha tegyük fel hogy az exedé a baba, akkor február 4 + 3 hét = február 25 (ekkor lettél volna 5 hetes) és február 4 + 5 hét = március 11 (ekkor lettél volna 7 hetes).

Tehát, ha a te babádat március 22 -én mondta a doki 5 hetesnek, és március 29-én 7 hetesnek, akkor bizony a párodé, és február utolsó hetében fogant.

Én szinte napra pontosan tudom, mikor fogant a babám, és a 7. héten pár nappal kisebbnek, a 12. heti uh-n viszont 3 nappal nagyobbnak mérték, de szerintem pár nap eltérés belefér (bár igaz, előttem is írták, hogy a babák ilyenkor nagyjából azonos ütemben fejlődnek), no de 2 hetet mégse lehet tévedni így az elején!

Szóval szerintem a párodé! ;)

2011. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
13:48 köszönöm szépen a segitséged!!!!Én sajnos annyira nem értek ezekhez azért is fordultam hozzátok kétségbe esve!!!De akkor megnyugodtam hogy tuti a páromé!!!Mert ha mensikor fogant volna annak több hetesnek kelett volna akkor hogy legyen!!És az miért van most hogy a mensire jön ki a hetek??Vagy ilyenkor tévedhet 2 hetet is az UH?
2011. okt. 5. 07:46
 13/17 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

azért a menzire jönnek ki a hetek, mert a doki a terhességedet az általánosan elfogadott gyakorlat szerint az utolsó menzidtől számolja, vagyis február 5-től. Ha utánaszámolsz, ki is jön. Vagyis ha február 5-én volt meg utoljára, akkor március 22-én lehettél a 7. hétben (vagyis 6hét +3 nap). Szóval ha az uh-n is ekkor 7 hetesnek mérték, akkor a február 5.-i ciklusod kezdetétől számítva olyan ~2 héttel fogant a baba, vagyis nagyjából középidőben. Szóval ne izgulj, az uh értékek és a számítások szerint is február vége felé fogant ez a bébi.

2011. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
javítok, márc. 29-én látták uh-n 7 hetesnek, a naptár szerint ekkor = hetes + 3 napos voltál, szóval stimmel ;)
2011. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*7hetes +3napos
2011. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megnyugtattál és köszönöm hogy segitettél és szántál rám pár percet!!!!nagyon aranyos vagy!!!
2011. okt. 5. 11:21
 17/17 A kérdező kommentje:
Amugy nagyon jo hogy senki se irja hogy menikor foganhatott ez olyan bizato!!!!!!!:)
2011. okt. 5. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!