Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kötelező...

Terhesség alatt kötelező elmenni fogászatra? Fogszűrésre.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok de még nem voltam.
2009. ápr. 28. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a doki is meg a védőnő is hogy igen.A szülésig egyszer.
2009. ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor már lehet, hogy nem fogják számon kérni tőled!


Városa válogatja! Nálunk Veszprémben kötelező volt 1x, le is ellenőrizte a pecsétet a dokim meg a védőnőm...

2009. ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Bp-en lakunk. Én nem voltam, nem kötelező. Az egyszeri anyasági támogatáshoz csak a megfelelő pecsét mennyiség szükséges (nőgyógyász, védőnő)
2009. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elöbb is te kérdeztél? :) Szóval akkor ez nem kötelezö...nem függ össze a juttatással. Nekem is mondták a terhességem elején,hogy majd menni kell,de még én sem voltam. De nem mondták eddig hogy mé nem...ebböl gondoltam nem olyan fontos! De szóljatok ha igen,nehogy lemaradjak! =)
2009. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Munkahelyi tájékoztatóm szerint nem kell ilyen semmihez.(nagy cég, profik).


Csak az egyszeri anyasági támogatáshoz kell:

A terhes-gondozást végző orvos igazolása, hogy a szükséges alkalommal vett részt a terhes-gondozáson.


(én sem voltam, 36-ban. Pont terhesség előtt voltam, és azóta azon dolgozunk hogy ne legyen koraszülés, így nem ez a legfontosabb)

2009. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én a a saját érdekembe azért megnézettem a fogaimat igaz a kis könyvemet elfelejtettem magammal vinni de senki nem foglalkozott azzal hogy nincs benne fogorvosi pecsét

Ha felétek kötelező lenne szerintem már rég szóltak volna

2009. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező elmenni, de jó lett volna ha megnézetted volna a fogaidat, mert a terhesség és a szoptatás alatt könnyebben romlanak a fogak. Ha nem voltál, senki sem fog rákérdezni.
2009. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 29 hetes vagyok!És nem voltam:)
2009. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kötelezőnek szerintem sem kötelező, csak ajánlott. És ennyit igazán megtehetünk, hogy legalább elmegyünk és megnézetjük a fogainkat. Én a 8.héten voltam és a doktornő azt mondta, hogy három hónap múlva menjek vissza ellenőrzésre és majd a szülés előtt még valamikor. Nincs semmi probléma, de fő a megelőzés. Ilyenkor sokkal vérzékenyebb az íny is, erre nekem cserszömörcés öblögetőt ajánlott és tényleg használt is! Szerintem még a 36. héten sem vagy elkésve, nagyobb beavatkozást úgy sem csinálnak a terhesség alatt, ha nem feltétlenül szükséges.
2009. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most már akkor ne is aggódj.:)

Nem kötelező,de ajánlott. A terhesség igencsak megviseli a fogazatot,ami persze nem feltétlen a terhesség alatt megy tönkre,és nem is mindenkinek.A fogorvos mindenképp egyénileg megfelelő tanácsokat tud adni.

Elég szomorú,hogy van ,aki csak azért nézetné meg a fogait,hogy aztán majd ezért valami támogatást kapjon.

Azért is mondják ,hogy a terhesség elején menjen a kismama, mert egy idő után már nem lehet bajokat orvosolni,csak szülés után.

Aki teheti az mindenképp időben menjen és a lukas fogait tömesse be.Ha már meg van a baba ,akkor még inkább hajlamos az ember a hanyagolásra és ideje sem biztos lesz rá,csak évekkel később.

2009. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!