Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mikor vették le az...

Pontosan mikor vették le az AFP-hez a vért?

Figyelt kérdés
Én pont aznap töltöttem a 16. hetet be. Félek hogy esetleg korán történt, csak mert azt hallottam, hogy sokszor rossz eredményt ad, ha nem pontosan egy napon veszik le.
2011. okt. 5. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 16-ik héten vették le a vért.Azt ezen a héten kell.
2011. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én pont 16+0 hetes voltam. Félek nem volt e korai :(
2011. okt. 5. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
ne féljél! pont ez az a vizsgálat ami miatt nem kell aggódni! nagyon sok más helyen nem is csinálják mert gyakran ad téves eredményt, pont az miatt h nem lehet teljesen pontosan behatárolni a fogantatás idejét! lehet h papíron aznap töltötted a 16. hetet, de olykor még heteket is tévednek az orvosok nemhogy napokat!!!
2011. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16 hét 3 napos voltam, elvileg jókor vették le tőlem, mégis rossz lett az eredmény.

Izgultam, aggódtam, utánaolvastam, genetikán voltam, majd megőrültem tőle.

A tényleges eredmény most már 1 éves, épp az előbb borította rám a virágcserepet. S makk egészséges.


Szóval ez az afp arra jó, hogy megijessze a kismamákat. Elavult vizsgálat, ne vedd komolyan. Ha jó volt a 12. heti uh eredmény, akkor az a jó, az számít, nem ez a hülye afp.

2011. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, a 12. heti ultrahang vizsgálatnak nem sok köze van az AFP-hez. Az AFP az azt követő ultrahanghoz ad egy kiindulási alapot.

Nem elavult vizsgálat, pontos, csak nagyon nagy az átfedés és statisztikailag megbízhatatlan.

És egyébként azt jelzi, ha nem fedi bőr a baba valamely testrészét, a védőnőm szerint ezt viszont sajnos pontosan. Mert ha valakinek 6-7, akkor ott baj van és általában a 18-20 heti ultrahang igazolja is. De mindig az ultrahang, soha nem az AFP önmagában.

Az alacsony érték nem jelent semmit, nem utal semmire. Nem is célja a vizsgálatnak.

Hanem a nyitott gerinc, nyitott hasfal stb szűrése.

2011. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! nekem is alacsonyabb lett, meg is ismételték a 18. héten, annak az eredményére várok. De nekem is mindenki azt mondta, hogy ne aggódjak, az UH a lényeg.
2011. okt. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ha statisztikailag pontatlan és nagy az átfedés, akkor valóban sokaknak lesz "feleslegesen" rossz az eredménye. Sokkal többször ijeszti meg a kismamákat, mint ahányszor arra valóban ok lenne.

S mivel az uh sokkal fontosabb vizsgálat, akár a 12 hetes, akár a 18 hetes, ezért a legtöbb országban már nem is használják az afp vizsgálatot. Nem azt mondtam, hogy a 12 hetesnek konkrét köze van hozzá, hanem épp azt amit te: önmagában az afp nem ér sokat.

2011. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atroposz ***** válasza:
16 hetes mentem és a doki és a védőnő is azt mondta tökéletes eredmény.
2011. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!