Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességetek alatt vettek...

Terhességetek alatt vettek vért tőletek syphilisre, toxoplasmára, CMV-re, bárány-, rózsahimlőre és kanyaróra? És kb mikor?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A TORCH (toxoplazma, rubeola, cito-megalovirus) vérvétel már nem kötelező.

Kérheted a dokidtól, de fizetős.

Bárányhimlőt nem néznek

2011. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező sajnos egyik sem.

Szifiliszt (bocs h így írom de gyorsabb) nekem a dokim valamiért kéri mindig egyéb más vérvételnél, első terhességemnél is meg mostaninál is kérte.


A TORCH-ból pedig a toxoplazma részét én külön kértem mert az előző terhességem óta lett egy macskánk.

Nem kellett külön fizetnem egyikért sem,a dokinál magánrendelésen vették le a vért.

2011. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A luess (syphilis/wassermann) kötelező szűrés. Ha jól emlékszem a 16. héten nézik.
2011. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemi betegségek közül luesre(szifilisz) és hepatitis B-re kötelezően szűrnek minden kismamát a 16.héten. A többit amit írtál lehet kérni és ha van beutalód, akkor azért sem kell fizetni.védőnő
2011. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem kért a dokim, nem volt fizetős. Az toxót levették még a 12. hét körül, a cmv-t meg az AFP-kor. A cmv-m pozi lett, ezért genetikára jártam 10 hétig, mire kiderült, hogy nincs semmi baj.
2011. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (SOTE I.) az AFP-vel együtt veszik a vért a TORCH-hoz a 16. héten, de külön orvosi vagy szülésznői kérésre, nem része a rutinnak. Ingyenes.
2011. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kértem TORCH-ot, a háziorvosstól, az első terhessénél 3x adott, a mostaninál 1x, szerettem volna még egyszer, mert macsek van és még nem estem át a toxoplazmózison, de akkor már nem adott a há
2011. szept. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
folyt. a házidoki-ki tudja miért?Nem volt fizetős.Alap kellene legyen-annyi befizetett tb után, szerintem.
2011. szept. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem most esedékes, 12 hetes vagyok, alapból leveszik a hepatitisre, sifilisre, én külön kértem a toxoplazmózisra és a herpes zosterre, ami a munkahelyem miatt fontos. Nem kell érte fizetni, ha van beutalód, akkor ingyen leveszi az ÁNTSZ, ha nincs, akkor 2000ft/vizsgálat. ezt az ÁNTSZben mondták. (Miskolc)
2011. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!