Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire, miben, egyaltalan...

Mennyire, miben, egyaltalan segit a parotok otthon miota terhesek vagytok?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok,meg mindig egyedul csinalok mindent,de mar faradt vagyok,elegem van,segitseget varnek mar.pl.mosogatas,rendrakaS,vacsi fozes,valamit
2011. okt. 6. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
én is 38 hetes vagyok. Igazából nem segít semmiben, mert mindig dolgozik. Nekem van egy 5,5 éves lányom is mind emellett. Főzni nem tud, mosogatást a gép végzi. Annyiban segített, hogy mivel már hajolni sem tudok már, meg minden mozdulat nehéz, meglepett egy takarító nővel. Na, jó, végül is, ha azt vesszük ez is segítség.
2011. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
masik-szerintetek normalis,hogy 3kg jott fel 1 het alatt?most mertem magam
2011. okt. 6. 13:34
 3/9 A kérdező kommentje:
az en parom haza jon 4kor,jatszik neten,tv-zik,heti 2szer legalabb haverozik munka utan,aztan alszik.mar merges vagyok.
2011. okt. 6. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok.

Hát ez nem szép tőle. Főleg, ha megtehetné, hogy segít. Én szinte teljesen egyedül vagyok a nagylányommal, és, mint azt mondtam, nem azért, mert a férjem szórakozik, hanem mert éjt nappallá téve dolgozik, így én nem is hánytorgatom neki. De az, hogy egy takrító nővel lepett meg, az nagyon kedves tőle, mert mindenképp meg kellett voln csinálni a nagy dolgokat, mint pl ablakpucolás, függönyleszedés, felrakás, konyhabútor átpucolás stb. És ezek olyan dolgok, amiket nem tudnék ellátni. Persze a mindennapi teendők megmaradtak, mint fürdő, wc takarítás, felmosás, porszívózás, főzés, mosogatógépbe pakolás, vasalás. De a takarítónőt bármikor hívhatom, ha már ezek se mennének. Hívj te is segítséget, hidd el tök sokat jelent, és ez nem flanc, hanem szükséges.

2011. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem most kezdte ezt a szokását a terhesség alatt. Átmehetünk egy "szidjuk a férjeket" csevegésbe is, de nézzük a dolgokat több oldalról!

- kérsz tőle segítséget?

- korábban kértél, vagy mindent te csináltál, és erre szoktattad, hogy nem kell segítség?

- beszélgettek arról, hogy ez neked milyen lelkileg-fizikailag?

- beosztjátok közösen kinek mi a feladata a kapcsolatban?

- és azt, hogy a baba születése után mi lesz a feladata?


Így kívülről kommunikációs gondnak tűnik leginkább, vagy valamiféle nem tudatos egyezség köztetek, még ha hülyén is hangzik. (tehát, miért egyezel az egészbe bele így?)

2011. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már megszültem, de Mikor terhes voltam, akkor a segítsége az volt, hogy segített kimászni az ágyból és nem hagyta, hogy dolgozzak (gondolok itt, az udvar kapálására, gereblyézés, virág ültetésre, stb) viszont Ő sem csinálta. A ház körüli teendők mindig is az enyém volt, neki pedig ott a munkahelye.
2011. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kedvesem is sokat dolgozik három műszakban azon kívül meg itthon is van dolga,a ház körül fa vágás fűrészelés fel kell készülni a télre,mindig segítettem neki de sajnos most nem tudok,kikapcsolódásképp ő is számítógépezik és hagyom is,de bármit kérek megcsinálja,például mivel már nem tudok hajolni ezért ha fel kell venni valamit a földről megkérem rá,de azt is kértem hogy ne dobjon vagy tegyen már semmit a földre mert nem tudok már úgy hajolni,takarításnál le viszi a szennyest,felhozza a tiszta ruhát felporszívózz és bepakol a magasan lévő szekrényekben még az ablakot is megpucolta úgy hogy én irányítottam őt.Mérges is ha nem szolok neki úgy hogy ő szoktatott rá ,hogy segítséget kérjek tőle.Tényleg csak a kommunikáció a lényeg.Én minden reggel ágyba hozom neki a reggelit már kapcsolatunk eleje óta és még most is nagy pocakkal.

Pedig már a 33.hétben vagyok és konyha lent van.

De megérdemli!!!

Én szerintem csak kérni kell nem hiszem,hogy nemet mondana.

2011. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben számíthatok rá! Két vállalkozásunk van, közösen csináltuk, de most mindent ő intéz. Bármikor rátelefonálok hazajön, megteszi amit kérek. Itthon is sokat segít, a vacsorát pl. mindig ő készíti. Mindemellett hetente többször elmegyünk együtt kávézni, közös vásárlások szinte minden nap.

DE: a motorozás a hobbija, minden 2. vasárnap az övé, és a sportműsorokat sem miattam nézzük. :-)


Szerintem mindent meg kell beszélni, mindenki kapja meg amire vágyik, és akkor nincs gond. Nálunk működik. Én 36 éves vagyok, a párom 44, és mindkettőnknek első baba lesz.


27 hetes kismama


Nyugodt, egészséges babavárást mindenkinek!

2011. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Atroposz ***** válasza:
100%
Nem tud segíteni mert ő kamionozik de ha itthon van akkor segít a kerti munkában.
2011. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!