Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez igaz? Nagyon megijedtem.

Ez igaz? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy akinek kevés a vasa annak nem indul be a tejtermelés. Ettől nagyon félek, ugyanis eléggé vashiányos vagyok, hiába szedek vasat. Kismamik. Ti egy nap mennyi vasat szedtek be? Hány mg-ot? Én 14mg-ot. Ez kevés? Vegyek magamhoz többet?
2011. okt. 8. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem szedtem vasat terhességem alatt.és van tejem bőven.és hozzátenném vashiányos voltam világ életembe de terhesség alatt normál értékű volt.3 hetes kisfiú anyukája
2011. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kitől hallottad? Nem sok köze van a tej beindulásához. De ha ezen aggódsz , akkor tuti nem fog beindulni.Inkább a vas mellé szedj C-vitamint, az segíti a felszívódást. A tejtermőlédés pedig be fog indulni ettől függetlenül hidd el.
2011. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi:)

Hány hetes vagy?Vérvizsgálat alapján doki mit mondd?

Nekem elég alacsony volt a vasam, így a doki kiírt ferrograd folic-t, egy nap 2 tablettát, ami 2x 100 mg-ot jelentett.

Na ettől nem tudtam kakilni:)A védőnőm mondta, hogy elég az 1 is, ha nagyon megfog.

A szülés után annyira leesett vasam, hogy majdnem kaptam vért, totál legyengültem, még egy vírust is benyeltem 1 hetes babával.Ekkor újra elkezdtem szedni ezt a plusz vasat.

Lényeg a lényeg, hogy jövő héten lesz 1 éves a fiam, és még mindig lelkesen szopizik:)))

Szóval ne aggódj, minden rendben lesz a tejeddel,de azért a vérvizsgálat eredményeit mutasd meg a dokinak!:)

2011. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült olyan vérképet produkálnom a harmadik trimeszterben,hogy 3x37mg-ot szedtem,és így sem sokat javult a helyzet.Nehezen indult be a tejem ez tény,de inkább a császárnak tudom be,nem a vashiánynak.Azóta,13 hónapja viszont semmi gond,se a tejjel,se a vérképemmel:)
2011. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan vasat szedek ami mellett van C-vitamin is. Pontosan nem tudom a vitamin nevét.

25hetes vagyok.

2011. okt. 8. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is vashiányos voltam, a terhesség alatt azonban jó volt a vérképem.

Tejem mégsem volt elég.

2011. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukám anémiás,krónikus vashiányos 20éve, rengeteg fajta készítményt szedett,ami nem jól hasznosult.A terhességeimnél nálam is lett vashiány, egyik javasolt sem használt,vagy hánytam tőle.Aztán az amwayes Nutrilite rágható Vas nevűje csodát tett nagyon hamar,abból 6mg is elég,szívből ajánlom Neked.Nézz utána,érdemes! 35km
2011. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van már két kisfiam,mindkettőnél vérszegény voltam,és szedtem vasat.Neo Ferro Folgammát 1 tablettát egy nap.Mindkettőt 1,5 éves koráig szoptattam,és akkor is csak azért hagytuk abba,mert terhes lettem a kistesóval!

Ne aggódj:)További boldog babavárást!

2011. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!