Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt már abortusza az...

Akinek volt már abortusza az fog most gyújtani halottak napján egy gyertyát a gyerekért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni, de én nem. Mégpedig azért, mert ott és akkor meghoztam egy döntést, ami így visszagondolva is helyes volt. Nem akarom feltépni a sebeket, vagy akár azt a pillanatot amikor kelletlenül pozit teszteltem.
2011. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Én abortusz miatt nem gyújtanék, és az első őszinteségét elfogadom. Ha pl. beteg babát abortáltak, vagy netán a szülés közelében/alatt történik vmi , akkor természetesen igen, gyújtanék.
2011. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Álszent dolog gyertyát gyujtani. Először megölöd utána meg gyertyát gyùjtasz? Képmutatás
2011. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem a gyerekem halt meg,csak egy embrió kezdemény. Amikor úgy döntöttem,akkor alapos megfontolás után tettem. A gyereknek is ez volt a jobb. Tehát nem gyújtok gyertyát,sőt nem is foglalkozom a dologgal.
2011. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen gyújtok,mert első baba volt ,és elvesztettük őt!! :(

tervezett terhesség volt,szerettük volna,de sajnos nem fejlödött rendesen igy megszakitották a terhességet!

Ez a legkevesebb ,hogy akkor gyujtok érte is egy gyertyát!

És majd a tesónak is elmeséljük mi is volt,mert most már ő is úton van .

2011. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Én évekig gyújtottam. 6 éven át, és nem akarok álszent lenni de magamban ezerszer is kértem a megbocsájtást.

aztán tavaly megszületett a gyermekünk...nem tudtam kimenni a temetőbe (mert mindig a keresztnél gyújtottam gyertyát) de mivel mi eleve otthon is gyújtunk gyertyát az elhunyt szeretteinkért, így magamban is gondoltam "rá".

a múlton túl kell lépni. Egyszer meghozott az ember egy döntést és azért nem vezekelhet egész életében. én "azután" évekig egy betegség fogja lettem. megbűnhődtem úgy érzem. Hát hálát adok annak amim van :) a gyermekemnek.

2011. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gyújtok gyertyát, nem vagyok az ilyen formaságok híve, de gondolni fogok rá, a gyász a szívemben van, kifelé nem szeretem mutatni (fejlődési rendellenesség miatt kellett megszakítani a terhességemet). Azóta van egy egészséges kisfiam, de sokszor eszembe jut, hogy fentről lehet hogy figyeli őt és vigyáz rá a bátyója.
2011. okt. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ez elég nehéz kérdés, ugyanis 12 hetesen véreztem, dokihoz rohanás, azt mondta, hogy MÉG élő magzat, de kb 2 hétig fogja márcsak birni, jobb, ha most megcsináltatom az abortálást, mert később nagyobb a fájdalom is. Babának is, nekem is. És 11hetesen és 6 naposan megcsinálták a mütétet. Gyújtok gyertyát neki, de még mindig fáj, és lelki ismeret furdalásom van, mi lett volna, ha várok, és megmarad a baba!
2011. okt. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én nem szoktam. elég nekem az is,hogy naponta eszembe jut,ami akkor történt és hogy sokszor még most, 5 év után is elkap a sírás emiatt,ha egyedül vagyok!
2012. szept. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!