Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig tart általában a...

B.Kitti kérdése:

Meddig tart általában a "szigorú" ágynyugalom (méhnyakrövidülés esetén)? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
26.hetes kismama vagyok.A 19.hét óta kell feküdnöm, mert a méhnyak 1000-es, méhszáj zárt. Napi 3x2 magnerotot szedek, ami jól bevált, mert a keményedések nagyon ritkák már. Az orvosom szerint még feküdni kell szigorúan (24h-ból 23h-t).Tudom h az ő szava az első,de kicsit túlzásnak érzem. Szerintem már most beleférne egy kis mozgás lakáson belül, mert a fekvés fizikailag-lelkileg is megvisel, már úgy érzem többet árt a babának. Érdekelnének a hasonló esetek, kinek, mikortól volt könnyítés a fekvésben és az pontosan mit jelentett?
2011. okt. 11. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy kicsit később kezdtem a fekvést...


Nekem a 31. héten beindult a szülésem, de hál isten vissza tudták tartani!A cervix:1222 lett! :( Nekem is szigorú ágynyugalom volt az 1 hét kórház után!A 35. hétig kellett feküdnöm, mert azt mondták hogy akkor már jöhet, mert elég nagy baba volt, és szerintük el volt számolva!


Végül 39+4-re született!


Én nem bocsátottam volna meg magamnak ha az izgágaságom miatt megszületik, így feküdtem, de nagyon nagyn rossz volt nekem is!Pedig itt csak 4 hét volt!



De az elején fenyegető vetélés miatt a 4. héttől a 12. feküdtem, szóval megértem a félelmed!Akkor majd bediliztem de muszáj volt kibírni!



És még annyi hogy örülj, hogy nm fektetett be és otthon lehetsz!Mert ha mászkálsz és nem vigyázol akkor lehet ki is nyílik, és akkor tuti be fog fektetni!Azért szerintem otthon jobb mint bent...

2011. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm a választ. A legelején én is feküdtem kórházban 5 napig (ezt elfelejtettem írni),és tényleg alig vártam hogy hazajöjjek. Szerencsére minden rendben volt. Azóta én sem merek kockáztatni, mert rettegek a kórháztól.

Volt valami előjele nálad a méhnyakrövidülésnek, pl. keményedés, görcs stb.?

2011. okt. 12. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!