Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Színt valljak vagy hallgassak?...

Színt valljak vagy hallgassak? A torténet ott kezdodik, h elvált anyuka vagyok és a jelenlegi párommal babát várunk.

Figyelt kérdés
Ezzel semmi gond nincs, nagyon szeretjuk egymást, de elkovettem egy szornyu hibát. Aludni sem bírok miatta. A párom nem tudja, h csak akkor váltam el hivatalosan amikor már 3 honapja egyutt voltunk.ugy tudta,h már rég megtortént.szégyellem magam miatta, de az exxel tényleg nem éltunk egyutt akkor már 2 éve, szoval társam nem volt csak papíron. amikor bemutattak minket egymásnak, az illeto mondta neki hogy elvált vagyok.Ugyhogy nem tudtam mit tenni abban a helyzetben. hallgattam..félek h elveszítem, de hogy mondjam el neki?mindennél jobban szeretem és ugy érzem tényleg o az igazi. Aki tud kérem segítsen a tanácsával
2010. okt. 28. 11:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
én ezen nem akadnék ki egyáltalán. ez mind csak elmaradt papírmunka, mindenki tudja, hogy a válás kimondása hosszú időbe telik, még akkor is ha zökkenőmentesen zajlik a tárgyalás.
2010. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont!!!Akkor már folyamatban volt a dolog,érzelmileg meg már régen le volt zárva az ügy.Az meg kit érdekel hogy mikor írtátok alá a papírokat???Vagy Te mondtad neki hogy már minden le van rendezve?
2010. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem értem, miért kellene ezt elmondani neki, mit befolyásol ez. Szerintem fölöslegesen stresszelsz ezen, pláne, hogy babát vártok. Gondolom mostanra már minden papírod el van intézve, gondolok itt a leánykori neved van a személyiben stb, feltételezem a baba sem ebben a 3 hónapban fogant, akkor meg miért kellene megtudnia. Ne érezd úgy, hogy hazudsz vagy titkolózol, ez a kapcsoaltotok és a jővőtök szempontjából teljesen lényegtelen dolog, a semmiről pedig nem szokás beszélni!

Jó babavárást!


23 heteske

2010. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan!Hiszen neki nem gondolom, hogy az volt a lényeg, hogy papíron elvált voltál-e, hanem érzelmileg.Mennyi ideje is már ennek?ne gyötrődj ezen.Ha mégis nagyon zavar, mondd el neki.Senkit nem csaptál be szerintem.
2010. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod meg fogja érteni, ha elmondod neki, hiszen szeret! Gondolom a baba is már a válás hivatalossá tétele után jóval fogant, mert max. csak emiatt aggódhatnál. A félreértsek elkerülése végett írom le, hogy ez amiatt fontos hogy a baba az igazi apa nevét kaphassa. Ugyanis ha válás időpontja és a baba születése között nem telik el legalább 300 nap, akkor a volt férj lenne a "hivatal" szerint az apa. Ezt csak azért írom, mert nálunk meg ebből volt bonyodalom, de ez is megoldódott. Mondd csak el a párodnak, legalább megkönnyebbülsz. Minél előbb annál jobb. Boldog babázást!
2010. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elkezdted írni a kérdést, én simán azt vártam, hogy a volt férjedtől, vagy valaki mástól van a gyerek... :) Ez ahhoz képest semmi! Meg egyébként is... Mondd el neki nyugodtan, mert téged ez nagyon nyomaszt, ez pedig a babának nem tesz jót! Mint ahogy előttem is írták, ez csak formai dolog, a lényeg, hogy már nem voltatok együtt a férjeddel, nem kötődtél hozzá lelkileg. Ha a párodnak elmondod a félelmeidet, tuti megérti majd! :D Egyébként meg szerintem ő is belátja, hogy mikor bemutattak és azt mondtad volna, hogy férjnél vagy, akkor nem biztos, hogy így alakultak volna a dolgok...


Boldog babavárást és csak semmi stressz!!!

2010. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nem kéne kiakadnia. Igazából furcsa nekemaz, hogy eddig miért nem mondtad el neki? :) Ő is ezt fogja furcsálni.

De ha érzelmileg le volt zárva a házasság, annyira mind1.


Én anyumnak is van pasija, pont múltkor beszéltünk vele arról, hogy nem akar újra férjhez menni. Ekkor nekem jutott eszembe, hogy még nem is váltak el apuval :D

Külön élnek ők is évek óta, ez a lényeg, nem?

2010. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
:)koszi a válaszokat,jo sokan írtatok.természetesen a babánk 6honappal ezelott fogant, az exxel meg ha már innentol számolom majdnem 3 éve nem vagyunk egyutt.a válás tavaly szeptemberben lett hivatalos...így a kisfiunk a párom nevét kaphatja.igazábol nem tudom miértrágom magam ezen, néha én is csak legyintek, de néha elkap egy "roham" és olyankor teljesen a padlon vagyok ez miatt.gondoljátok h a hormonok szorakoznak ennyire?
2010. okt. 28. 14:33
 9/22 anonim ***** válasza:
Te ismered a párod, de sztem mindenképp mondd meg neki, mert az nem tesz jót sem neked, sem a babónak, ha ezen rágódsz. Biztosan a terhesség változtatott meg benned sokmindent, a hormonok miatt is, meg érzelmileg is. Gondolj arra, milyen megkönnyebülés lesz, ha elmondod. Azt viszont tisztázd vele, hogy ezzel lezártnak tekinted a témát, és többet szóba se kerüljön. Majd írj, hogy mit döntöttél, és mi volt. Sok sikert!
2010. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért arra készülj fel, hogy ha a párod nem tesz apai elismerő nyilatkozatot, akkor a volt férjed nevén lesz a gyerek!

2010. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!