Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, kismamik, akik már...

Anyukák, kismamik, akik már mindent megvettetek a babának és a kórházi csomagba?

Figyelt kérdés

Összeírta a védőnő, hogy mi kell(kiságytól kezdve a kórházi csomagon át minden..) én pedig ma összeszámoltam egy közeli bababolt viszonylag megfizethető áraival, 140.000 Ft-ra jön ki(a babakocsink már meg van, a mellszívó is ezek nincsenek benne, se a kis-kád) Másnak is ennyire "sok" volt? Miket vettetek? Mire mennyit költöttetek? Akinek van ideje leírná kb. mit vett?(januári baba lesz)


25hkm.


2011. okt. 12. 12:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

És melyik felesleges és miért?

Amúgy én is körbenéztem már több helyen, mindent ott akarok megvenni ahol a legolcsóbb.

2011. okt. 12. 14:44
 12/18 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes használtan vagy hipermarketben vásárolni. De egy- két darab minőségibb dolgot érdemes mégis bababoltban venni. Én a ruhákat nem bántam, hogy használt, de a textil pelenka vagy cumisüveg szerintem legyen új. Bár mindenki a saját belátása szerint kell, hogy cselekedjen. Első babánk lesz nekünk, lehet ezért gondolom így. Ha meg már most elkezdesz vásárolgatni, a szülésig minden hónapban veszel valamit, sokkal könnyebb lesz. amúgy a második voltam. 37 hkm
2011. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

14.00-ás vagyok

Átnéztem a listádat. AMi nekünk ebből nem volt: hordozó (nem volt rá szükség, eleve 0-18 kg-os babaülést vettünk), pizsi (most másfél éves a fiam, kb. 1 éves korától használunk pizsamát, előtte nem kellett, amúgy is mindent lebukott az elején, egy nap 3X cseréltem rajta teljes ruházatot), baldachin, kiskanál, kisedény (üvegtálkából etettem inox kiskanállal), a matracot kifelejtetted (pedig gondolom, az is lesz). Én a helyedben több ruhácskát vennék, főleg bodykat és itthoni rugikat. Főleg azért, mert januári baba lesz, januárban pedig elég lassan szárad a mosott ruha, nem győzöl majd mosni rá és a fűtőtesten szárítgatni. A vízhőmérőt is kifelejtetted a listából.

Egyébként nem sok feles cuccod van, ezek tényleg az alapok. De egyrészt nem kell mindent egyszerre megvenni, másrészt pedig több cuccra később kerül sor (étkészlet), nincs értelme idejekorán megvenni. Cumisüveget írtál, arra nem emlékszem?

2011. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Azt hiszem írtam cumisüveget de hogyha nem akkor először csak 1-2 kisebbet akarok venni, szoptatni akarok, vizet, teát nem akarok adni csak ha tápszeres lesz egyszer...

A kiságyhoz írtam a tartozékokba a matracot(kókuszmatrac lesz)

2011. okt. 12. 15:08
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is ajánlom neked ezt az oldalt: www.vatera.hu Mikor csak terveztük a babát már akkor nézelődtem! Ismerősöm vett egy babakocsit 50ezer ft-ért, Mi ugyan ezt a vaterán megtaláltuk 29ezer Ft-ért és futár hozza ki( 1500Ft-ért!)


Csak regelni kell és vásárolni....Hidd el megéri!


Ha már elég idős leszek, sok mindent én is onnan szerzek be!


De babonából még nem lehet!


10hetes kismama

2011. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi mindent újonnan vettünk a kiságytól a mellszívón át a hőmérőig.

Csak a babakocsi-mózes-hordozó-isofix-es bekötőtalp volt 145.000 Ft.

Összességében 540.000 Ft-ot költöttünk, de ebbe az én cuccaim (kórházi) a bababútorok, a festés, ruhák, cumisüvegek, fertőtlenítő, 4D-s uh és a magánrendelések is benne vannak)

A doki+ szülésznő pénzét nem számoltam bele.

2011. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem eddig közel 200-ba van és még nincs meg minden!:) Ill. nekem még szinte sincs, a babának már elvileg csak fejvédő kell az ágyra meg 20 db textilpelus. Ja és a babaszoba sincs ebben benne. Jó, mondjuk nekem drágább volt a babakocsi!

Szóval sok-sok, de mi ennyiből tudtuk kihozni!

2011. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A párom teljesen ki volt, hogy mi a fene kerül ennyibe:)

Aztán rájöttünk, hogy tényleg mindenre szükség van:)

2011. okt. 12. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!