Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátommal első gyerekünket...

A barátommal első gyerekünket várjuk, miért vannak ilyen szélsőséges érzéseim mostanában?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett estem teherbe, fizikailag természetesen már alkalmasak vagyunk gyerekvállalásra, de szellemileg még talán nem. Én szerencsére befejeztem az egyetemet, nem kell halasztanom, egyedül a munka miatt sajnálom, mert jó lett volna most elhelyezkedni, kaptam is volna lehetőséget egy cégnél, de így már ugye nem vesznek fel. A barátom miatt lelkiismeretfurdalásom van, mert Ő fotósnak tanul, és ki szeretett volna menni egy évre Franciaországba ösztöndíjjal. Nagyon fáj a szívem, ha arra gondolok, hogy neki most miattam kell itthon maradnia, pedig most rengeteg lehetősége lenne, annyira tehetséges fiú. Mindennél jobban szeretem és azt szeretném, hogy meg tudja valósítani az álmait, tudom, hogy ez most csöpögősen hangzik, biztos a hormonok is közrejátszanak, de mindig is támogattam, mióta ismerem, mert tudom, hogy egy kincs. Egész pontosan úgy érzem (tudom, hogy hülyeség), mintha én szúrnám el a jövőjét azzal, hogy gyereket várok. Talán azért érzem így, mert jobban szeretem magamnál, és bár nekem is sok mindent fel kell adnom, de az Ő áldozatait még jobban sajnálom. Emiatt sokat sírok és rossz kedvem van, pocsékul érzem magam néha, nagyon nehéz. Egyszer rámtör, hogy mennyire szeretem és boldog vagyok, máskor pedig az jár a fejemben, hogy basszus, ez is csak velem történhet meg, pont a leggázabb időszakomban, mikor még a szüleim sem tudnak támogatni anyagilag, a barátom meg nem keres túl sokat. Lelkiismeretfurdalás gyötör, egyfolytában emésztem magam és nagyon rapszodikus a hangulatom, mit tehetnék? Tudom, csak magamon segíthetek, de azért hátha tudnátok valami megoldást a gondolkodásmódomra.

21L


2011. okt. 13. 22:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezen most komolyan elkezdtem könnyezni, ez nagyon szar. Ettől félek én is.
2011. okt. 13. 23:27
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is én már elvégeztem az egyetemet, lett volna helyem, sőt, még tanársegéd is lehettem volna régi egyetememen. A férjem még tanult, de mi mégis vállaltuk a gyereket, ráadásul tervezetten. Mert szerettünk volna. Azóta még jobb helyünk van, a férjem, igaz halasztással, de lediplomázott, született még két gyerekünk. NAgyon boldogok vagyunk,még mindig rajongásig szeretjük egymást, mert bár fontos a karrier, de az nem ölel át reggel, nem meséli el, mi volt az óvodában, nem súgja a füledbe, milyen szép vagy ma reggel, nem fogod a kezét az első lépéseinél. Tehát én nagyon sok boldogságot kívánok nektek, és legyetek együtt, egymásért!
2011. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Biztos vagyok benne, hogy a barátod ugyanezeket érzi.
2011. okt. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
hát, azért azt nem értem, hogy milyen jellegű segítségre van szükséged. Egy gyereket egyedül is vígan el lehet látni. Az anyagiakbba nem szólok bele, de ha csak annyi a bajod, hogy félsz tőle, hogy nem fogod tudni ellátni egyedül a picit, ezen ne rágd magad. És ahogy írták előttem: a terveket később is meg lehet valósítani, hisz annyira fiatalok vagytok még! A gyerekkel nem ér véget az élet.
2011. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én 22 voltam mikor teherbe estem a párom (már a férjem) pedig 21. Én éppen akkor végeztem az egyetem én kb 3 hónapja dolgoztam, neki még vissza volt másfél év. Nem terveztük a babát. Nagyon megijedtem, mikor kiderült, de fel sem merült bennünk a kérdés, hogy elvetessük-e. Gyorsan összeházasodtunk, ő átment levelezőre és beállt dolgozni, vettünk egy kis lakást(hitelre). Az első idők(míg a párom nem végzett) nagyon nehezek voltak, anyagilag és lelkileg is. Sokszor voltam egyedül a picivel(sajnos nincs senki rokon közel, aki segítene), páromnak sem volt leányálom az egyetem, munka és család egyszerre + a pénzünk is minden hónapra fillére ki volt számolva. Ennek már 3-4 éve... MINDEZEK ellenére mindketten úgy gondoljuk a mai napig, hogy életünk legjobb döntése volt, nagyon szeretjük egymást, gyönyörű kislányunk mindenért kárpótolt. Most 26 vagyok és a második babánkat várjuk januárra. Még mindig nagyon fiatalok vagyunk és még gyerek(ek) után is el tudjuk érni az álmainkat.(bár nekem egy ilyen boldog kis családnál nagyobb álmom nincs is)


Persze ez a mi történetünk és a te életedben neked kell mérlegelni. Csak annyit mondok, hogy ha ez a fiú tényleg az a fiú,akivel az életedet képzeled, akkor nem sok veszteni valótok van. Az első idő barom nehéz lesz(ha vállaljátok a babát), ez biztos, de ki lehet bírni.

2011. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem az meg egy NAGY baromság, hogy előbb karrier kell, meg minden meg kell, hogy legyen és csak utána jöhet a gyerek. A gyerek NEM akadály, mellette is el lehet érni mindent, ha akarjuk. Van aki 10-15 évet gürizik, hogy meg legyen "minden", aztán rájön hogy az a minden az semmit sem ér egy kisgyerekhez képest és hogy nem is szabadott volna ennyit várni!!!!
2011. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vannak bolgodtanaban hajkurászott ilyen történetek, és vannak

boldog folytatásúak.

Ha a barátod elfogadja, akkor ne tedd magad tönkre tovább ezen, hanem fogadd el, hogy elfogadja, hogy más a terv, és lépj tovább és élvezd a kismamaságot.

Kevesebből is meg lehet éli, első tervek nem biztos, hgoy teljesen elmaradnak, csak kicsit háttérbe szorulnak.

Amit még nem tudsz, márpedig a jövőt nem tudod, azon ne stresszelj fölöslegesen, mert azzal viszont tényleg elérheted a kapcsolatotok összedőlését !!!!

Ez van, elfogadjuk, együtt csináljuk, előre !!!!!!

Nem mindenki karrieristán és gazdagon kezd, ettől még lehet nagyon is boldog az ember ! Az is lehet valami direkt előny származik az egészből. Az biztos, hogy több szeretet érkezik hozzátok. Hagyjátok érezni, ne agyald túl a dolgokat, mert az teheti tönkre a szereteteteket.

2011. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia kedves Kérdező!


Elhiszem, hogy rágódsz a jövő miatt, de hidd el ha lesz egy közös gyermeketek, minden szebb lesz!

Majd meglátod utána magától jön minden! Hiszen enni kell, lakni kell valahol, majd kiforrja magát!


Viszont egy biztos! A baba akkor jön, ha akar!!!

Azaz, látod hiába védekeztetek, mégis jön a baba! Azért mert Neki most kell jönnie! Ő lesz a változás az életetekben!


Azt írtad, hogy még nem vagytok szellemileg készen a babára! Hát majd a baba, miatt felnőttként kell viselkednetek!

Ő lesz az ösztönző az éltetekben! Az én anyukám úgy érettségizett, hogy Én már megvoltam, tesómmal meg pont terhes volt! Tudta, hogy meg kell csinálnia és Mi adtunk hozzá erőt!!


Szóval tessék elhessegetni a negatív gondolatokat, inkább Te is gondolkozz azon, hogy mit szeretnél csinálni amíg gyesen vagy? Tanulj valamit!

A másik, hogy a babád érzi, ha nem vagy jó passzban és neki sem jó, ha állandóan depizel!

És nem utolsó sorban a párod is érzi!!! Legyél vidám, élvezd a mát, figyelj a párodra és nem lesz semmi baj, ha szeretitek egymást!


Hidd el a pocaklakód áldás és nem átok, csak nézőpont kérdése!!!


Boldog babavárást!

2011. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!