Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivehető a teljes éves szabads...

Kivehető a teljes éves szabadság szülés előtt?

Figyelt kérdés

Február vége felé jön a baba és előtt szeretném kivenni a 28 nap terhességi szabadságot, de ha van rá lehetőség, akkor a januárt is kivenném, csak nem tudom, hogy az összes 2010-re járó szabadnapomat kivehetem-e a szülés előtt vagy csak arányosan a 2 hónapra eső részét.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 25. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a munkáltatód engedi, akkor kiveheted a teljes évit.

De biztos vagy benne, hogy így szeretnéd? Mert oké, hogy a táppénz mértéke csak a fizetésed 70%-a, de az jár hétvégére is, így én majdnem annyit kaptam táppénzként, mintha szabin lettem volna.

2009. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a táppénz csak 60%, a fizetett szabadság pedig 100%, nem értem az előző válaszolót, matematikailag lehetetlen.
2009. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másodiknak: Nem lehetetlen, csak ismerni kell a táppénz összegének a számítási szabályait.

Jelenleg a táppénz mértéke az első 15 napra 80%, a továbbiakban 70%, ha nincs 2 éves munkaviszonyod vagy ha kórházban vagy, akkor 60%. Az alapja mindig az előző naptári év átlagkeresete, melybe nem csak a havi fizetésed, hanem az évközi olyan juttatások is beleszámítódnak, amik után eü. járulékot kell fizetni, vagyis egy esetleges prémium, jutalom összege is dob rajta. A fizetésedet általában 22 munkanapra kapod, míg a táppénzt 30 vagy 31-re. Így lehetséges, hogy akár több is lehet, mint a rendes havi fizetésed.

2009. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Komolyan??? Köszi, annak idején kikérdeztem az illetékes kollégát, de ilyenről említést sem tett!!!! Jó tudni, hasznos infó! Bocs a kérdezőtől, akkor lehet hogy jobban jársz a táppénzzel és a maradék szabidat meg kiveheted mielőtt oviba-bölcsibe megy a pici, annál több időtök lesz együtt!
2009. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! És szép babavárást!
2009. jún. 25. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
És azért is tartsd meg a szabijaidat, mert majd a későbbi béreddel fogják számolni. Én ebben az évben még nem vettem ki egy napot sem (jan.12 óta vagyok tp-en), de nem is szándékozom, mert jobban fogok járni, ha csak akkor veszem ki, amikor a babó megy oviba.
2009. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!