Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülési szabadság, vagy...

A szülési szabadság, vagy szülés előtti táppénzt hány hetes kortól előnyös kivenni?

Figyelt kérdés
Még dolgozom 31 hetesen, szeretem a munkám, nem terhel meg és ez a hobbim is. A terhességet sem betegségként élem meg. Kérdeztem a dokit, hogy mikor van az az időpont, amikor már azt mondja, hogy ne menjek. Erre az volt a válasza, hogy akár most is kiírhat, de dolgozhatok az utolsó pillanatig is. A védőnő meg azt mondta, hogy már most mehetek tp-re. De ő az elejétől ezt mondja. Akkor most mikortól ajánlott?
2010. márc. 13. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt csak te érzed! ha úgy gondolod, hogy van elég erőd és időd a munkd mellett még a babának a cuccokat is összekészíteni, akkor akár tényleg végig dolgozhatsz! Viszont ha nincs időd rá, akkor érdemes a várható szülési dátum előtt 4 héttel elmenni Tgyásra, vagy egy pár hétre táppénzre! Ha nincs otthon elfoglaltságod akkor nagyon unalmasak lesznek a napjaid, és lassan megy majd az idő is! Hidd el, én tudom, a 10. héttől itthon vagyok, mert ugyan a munkám a hobbim is volt, de fizikalilag nem bírtam volt, plusz volt egy vetélésem is és ezért nagyobb biztonságban éreztem a babát, ha itthon maradok!

Szóval jól gondold meg, én ha bírtam volna, meg nem lett volna előtte a vetélés, akkor sztem még mindig dlgoznék:)

32 hetes km

2010. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LN09 ***** válasza:

Én az 5. héttől vagyok itthon, mert veszélyeztett és ikerterhes vagyok.

Az elején jó volt, hogy nem kell korán kelni, nem stresszelek, de mára ( 24. hét ), már uncsi, állandóan jár az agyam, és kezdek magamba fordulni. Nem beszélgetek annyit, amennyit a munkahelyemen tettem, férjem pedig nem egy beszédes.


Hiányzik a nyűzsgés, a barátok a munka. Egész nap egyedül vagyok. Ha már elmegyünk boltba, vagy csak ide-oda, újjongok, hogy jaj de jó, kimozdulhatok.


Viszont! Úgy gondolom ebben az életben még dolgozhatok épp eleget, és sosem lesz ennyi időm pihenésre. Hiszen az ember csak ilyenkor tudja magát kipihenni, és ezt ki kell használni.

Nem jókedvemből vagyok itthon, hanem mert muszáj, szívesen dolgoznék, de nem lehet...


De ha te bírsz és szeretsz dolgozni, akkor semmi gond :)

2010. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!