Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült hogy jön a kistestvér...

Kiderült hogy jön a kistestvér, mindenki párja örült?

Figyelt kérdés
Mi megbeszéltük hogy lesz. Erre hogy kiderült pocaklakó érkezik, mintha nem is örülne, teljesen érzéstelen. Magát sajnáltatja hogy hogy fogja majd kibírni. Esténként van itthon annyit dolgozik, és természetesen a fiunk (2éves haramia) azonnal rácuppan, nagyon apás, ő meg nem tud csinálni semmit tőle.
2011. okt. 19. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a harmadiknál nem örült igazán apa. Igaz, Ő véletlen baba. Hetekig rágta magát, hogyan fogunk boldogulni 3 gyerekkel. Aztán a két fiú után megszületett a kislányunk, és ő lett a szeme fénye.

A mi gyerekeink is rácuppantak apára, amint hazaért, hiszen egész nap nem látták. Olyan 2 éves korukról vitte magával őket, ha a ház körül ténykedett. Még autót is együtt szereltek, apa a kocsi alatt, a gyerkőcök az autóban. Szerintem ez a fajta szeretetroham minden normális családban így van.

Ne aggódj, majd nálatok is összeszedi magát a férjed, csak a pasik racionálisabbak, előbb gondolkodnak ésszel, a szívük csak utána jöhet.

2011. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Először igen,aztán nem,aztán igen.

Na, megmagyarázom.

Elterveztük,hogy jöhet a tesó ha akar, és gondoltuk az lenne a legjobb, ha kb nyár végén foganna meg, de már áprilistól nem védekeztünk.Terveztük hogy nyaralunk kettesben is egy pár napot, meg jól kihasználjuk,hoyg a lányunk végre nagyobb és tudunk sokat kirándulni, barátokkal is végre többet összefutni, nyáresti grillezések borozgatások,nyár végén egy nagy családi nyaralás.


Ehez képets a tesó még abban a hónapban megfogant,és rombadőltek a tervek. Először amikor megtudtuk hoyg máris sikerült teherbe esnem nagyon örült, aztán végig gondolta,hogy így ilyen szempontból lőttek a nyárnak, főképp hoyg én elég rosszil viseltem ezt a terhességet az első percektől. De ahogy lecsengett a nyár, és ez a "mehetnék", és ahoyg feldolgoztuk hogy nem jöttek úgy össze a dolgok máris megint minden oké és nagyn nagyoon várja már...

2011. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

2 év múlva és sem örültem volna, nem is akartam, sőt azon voltam, hogy nem lesz második


sok évnek ekkel eltelnie mire lett második, a párom már hamarabb szerette volna,

ez van

2011. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok. Nem megbántani akartalak, csak azért az a véleményem , hogy a fáradtság nem kifogás arra hogy ne foglalkozzon a gyerekkel. Mindenki fáradt főleg a mai világban. Te a 38.hét környékén nem leszel az? Akkor is apát fogod sajnálni? Mert én magamból kiindulva nem. Estére most is úgy le bír fárasztani a 2és fél évesem hogy tegnap előtt is a hideg rázott és akkor muszáj hogy apa besegítsen mert kész nem bírok többet, jelez a szervezet és ennyi.
2011. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Én inkább arra reagálnék, h miért baj, ha egyből rácuppan a gyerkőc az apjára? nem tudom mennyit dolgozik a férjed, az enyém reggel 7 kor indul el, és este 6 re ér haza! Mi úgy neveltük a kezdettől fogva, hogy egyből apáé a gyerkőc ahogy hazaér! Ez így mindenkinek jó: a gyereknek azért, h legalább pár órát az apjával lehet, az apjának ugyanezért, nekem pedig, h végre kicsit mással is foglalkozhatok! Ő játszik vele egy kicsit, majd együtt vacsizunk, ő fürdeti, és ő altatja el! Szerintem a korai lefektetés a titka a dolognak, nálunk már 8, legkésőbb negyed 9 kor alszik a gyerek! Utána olyan 10-ig, 11-ig van idő mindenre, akkor tudunk kicsit egymással foglalkozni, beszélgetni, tévét nézni stb. A másik meg lehet, h a férjed nem elég érett a dologra, persze nagyon nagyon szereti a gyereket az biztos, de egy idő után (a szavaidból arra következtetek), hogy terhesnek érzi a vele való foglalkozást! Erről a második előtt nem beszélgettetek? Biztos nagyon szeretni fogja a másodikat is, csak nagyon nagy türelem és sok idő kell majd hozzá, h megváltozzon a hozzáállása! Remélem Neked azért van segítséged, úgy biztos könnyebb lesz! De sok erőt és kitartást kívánok!

2011. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én kisfiam még csak a pocakomban van és máris apás szerintem. Tegnap is például ment élyszakára dolgozni és mikor indult ugy mozgolódott mint egésznap egyszer sem. Amikor meg jön haza, ugyanez van. Akkor már most el kellene kezdeni megtanitani, hogy ne legyen apás?

A férjem minden gyereket imád. Egyszerüen ugy lesülyed a szintjükre, hogy az utcán is meszsiröl integetnek neki. Tuti, hogy apás lesz a mienk is!

2011. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én arra reagálnék, hogy apa magát sajnálja, hogy hogy fogja írni. Nem lehet, hogy arra gondolt, hogy fogja "eltartani" a családját?

Nálunk ez volt. Mi nem terveztük a második babát, becsúszott, én megijedtem, a férjem örült, de ilyen anyagi jellegű kétségei vannak. (pedig nem halunk éhen, viszonylag jól keres.)

A rácuppanás meg nálunk is úgy van (20 hónap lesz a korkülönbség, szóval még a fiunk is kicsi) hogy a férjem viszi magával, ha dolga van a ház körül, így a káposzta is megmarad, a kecske is jóllakik.

2011. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem a gyereket kéne megtanítani egyedül elleni hanem apát kicsit elgondolkodtatni .Kedves első válaszoló te minek szültél gyermeket ha két évesen arra neveled maga legyen .Vettél volna kutyát na az elvan egyedül.
2011. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Még a kutya sincs el egyedül:(
2011. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem rengeteget dolgozik, saját vállalkozása van. Mikor hazajön, a mi fiunk is rácuppan, ugrál a hasán. Ezzel nincs is baja, a múltkor rákérdeztem, azt mondta, elég nagy baj volna, ha tehernek élné meg, hogy este játszania kell a fiával. Egyedül azt nem szereti, hogy nem tud tőle pihenni hétvégén (1 szoba), a fiú addig piszkálja, míg fel nem ébred, utána meg persze letojja és megy játszani. Hamarosan ez is megoldódik, csinálunk külön pihenőszobát a férjemnek:)
2011. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!