Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy csinálná? Tapasztalat?

Ki hogy csinálná? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Márciusban fogok szülni, és idén szeptemberben kezdtem az egyetemet.

Az első félévet (ami januárig tart) meg fogom tudni csinálni, mert hát csak márciusra vagyok kiírva, ez belefér.Na de utána hogyan tovább? Ki hogy csinálná, vagy csinálta? Ha halasztok, akkor egy évet kellene kihagynom, mert keresztfélév nincs.

Ha meg folytatom tovább, egy pici babával menne vajon?

Volt valaki hasonló cipőben?


2011. okt. 7. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg, ne hagyd abba. Akkor elveszik ez a félév. Annyira picik még az első hónapokban, hogy mikor alszik tudsz tanulgatni. A párod elviheti sétálni, altathatja, így maradhat időd a tanulásra is.
2011. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem a tanulástól tartok, hanem hogy mikor suliban vagyok.

Levelezőre járok, ami azt jelenti, hogy péntek reggel fél 9től, du 5ig bennt vagyok, szombaton meg fél 9től fél 2 ig.

A babára tudnának vigyázni, mert anyós is szívesen vigyázna rá, csak így mi lesz a szoptatással? Vagy marad a cumisüveg?

A másik az, hogy egy órát kell utaznom a suliig, mert egy másik városba járok át...

2011. okt. 7. 10:43
 3/19 A kérdező kommentje:
tehát ahova járok egyetemre, abban a városban lakik anyósom, és ilyenkor ott vagyok nála, és ha megszületik a pici, akkor is ott lennék nála, és Ő vigyázna a babára, tehát ott lenne végülis a közelemben.
2011. okt. 7. 10:46
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mennyire lesz barátkozós a picid.

Amikor a nővérem született, anyukám a sarki boltba sem mehetett nélküle, annyira hisztis baba volt, amikor meg én születtem, mellettem meg tudott csinálni 1 egyetemet, meg egy szakmát (decemberi vagyok, és februártól tudott suliba járni).


Ne aggódj, ez majd kialakul :)

2011. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én két kicsivel csinálom(27 és 8hónapos), a fiam születése után nem mentem vissza, egy évet halasztottam.

Amikor mentem újra beiratkozni már nagy pocakom volt:) januárban szültem(a lánykám jó humorral van megáldva:) vizsga előtti nap született), és vele már a tavaszi félévet kezdtem mintha semmi se történt volna. Jó kis logisztikát igényel, de sok sok sikerélményem van.

2011. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
jah, és én nappalin csinálom. Amíg órán vagyok a dédi vigyáz a kicsikre, 15percre lakik a sulitól, haza tudok menni szoptatni
2011. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én idén fogok államvizsgázni, a szakdolgozatomat le kell adnom október 20-ig, és október 23-ra vagyok kiírva. Na ehhez szólj hozzá :)))))))))

Amúgy szerintem simán meg lehet oldani, a tanulás annyira nem húzós, csak vizsgaidőszakkor, ha ügyes vagy, még akkor sem. Főleg, ha van segítséged!!! Bár a szoptatós részhez nem tudok hozzászólni, mert én nem fogok szoptatni.

2011. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam 3 éve, akkor voltam 21 éves, utolsó évem lett volna, ráadásul Pesten, és hazaköltöztünk egy másik városba. Szóval én az első félévet simán végigcsináltam nem volt sok tárgyam, bejártam suliba, volt olyan a tanár akivel megbeszéltem, hogy hát nem lesz olyan könnnyű minden órára bejárnom, és volt aki jófej volt, kért csak egy beadandót, vagy előre hozott vizsgát.

Hát márciusban szültem, akkor kellett volna megcsinálnom 2 államvizgsát, meg 2 szakdogát, de nem igazán izgatott a dolog:)

Így azt csináltam hogy amikor féléves volt a gyerek, tehát köv félévben megírtam a szakdogát, aztán megint csak köv félévben elmentem államvizsgázni.Mivel 2 szakon voltam, ezt mégegyszer eljátszottam:)

Most végeztem:)

Meg lehet csinálni gyerek mellett engem hálistennek senki nem ijesztgetett, nem is gondoltam arra hogy nem megy majd a dolog....Mondjuk jó a baba volt, tehát mellette lehetett csinálni ezt-azt, de úgy gondolom ha nem lett volna jó baba, akkor is meg lehetett volna oldani

2011. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

ha tudod majd szoptatni, és lesz elég tejed akkor ne izgulj, tudsz lefejni no problem, anyós meg tudja majd etetni, nem olyan sok idő az, van aki már dolgozni is elmegy 6 hét után:)

Neked is egy kis "feltöltődés" lesz. A lényeg ne halogasd, inkább tudd le minél hamarabb, amíg kicsi, mert utána már nem egyszerű az élet:))

2011. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Megint az utolsó vagyok:)

Én is babás vagyok amúgy megint, én áprilisra vagyok kiírva.

Neked fiú vagy lány lesz?hanyadik hét?

Te hány éves vagy?

Amúgy hány féléved van még?

2011. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!