Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz ha nem megyek védőnőhö...

Mi lesz ha nem megyek védőnőhöz? Ha feleslegesen rám erőltetik, akkor külföldön szülök, akkor is kötelező leszek a védőnőt eltűrni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 18:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Ha külföldön veszed igénybe az egészségügyi ellátásokat (legyen Németország), akkor a német eü rendszerbe kerülsz bele, tehát az ottani szabályokat kell követned (pl. oltások terén is), és ott is van védőnői ellátás. Lehet, hogy nem így hívják, nem pont ilyen formában van, mint itt, de van.
2011. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%
Tudod az egész azért van, hogy az olyan zakkantak mint te azért ne tehessen meg bármit a gyerekével. Még nem is működik elég szigorúan az én véleményem szerint
2011. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy nálam hogy volt: Az elején még nem tudtam hol fogok szülni, ezért a terhességem elején elmentem a helyi védőnőhöz, aki kiállította a terheskönyvem. Ezután még egy alkalommal voltam nála, és talán csak egyszer voltam Mo-on vizsgálaton, aztán kimentem külföldre, oda jártam orvoshoz, és ott is szültem. A védőnőnek az utolsó alkalommal nem is szóltam, hogy többet nem jövök, viszont már az elején megemlítettem neki, hogy lehet hogy külföldön szülök. Soha nem is keresett ezután, hogy mi van velem. Viszont külföldön amikor megszületett a baba, egy hétre rá autómatikusan megjelent a házunknál egy védőnő. Itt csak a szülés után jön ki védőnő, a terhesség alatt nem. Én is azt hittem hogy itt nem létezik, aztán egyszer csak megjelent.

Nem tudom melyik országban tervezel szülni, de elképzelhető, hogy ez ott is így fog működni.

2011. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon szultem, Kanadaba. Na itt egyaltalan nincs vedono. A gyerekorvoshoz kell vinni a gyereket check-upra. Az elso evben 3 havonta ,miutan elmult 1 eves utana fel evente. 2 eves kora utan pedig evente egyszer.

En orultem volna ha lett volna vedono. Tapasztalatlan voltam, elso babaval es mindenre magamtol kellett rajonnom. Ha valaki felvilagositott volna a dolgokrol akkor egy csomo felesleges stresztol megkimeltem volna magamat-magunkat.

2011. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
...és még árulkodik is, bahhh
2011. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod a területi védőnőt, jelentkezz be máshova, és járj ahhoz.

Vagy a védőnői szolgáltatás intézményétől vagy ennyire rosszul?

2011. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%
A védőnő nem miattad van (elsősorban),hanem a baba miatt.Gyanítom 0 tapasztalatod van a gyerekekkel,így én a helyedben örülnék,hogy van valaki,akit alkalom adtán felhívhatok,és ha baj van,akkor tud tanácsot adni.Nyomon követi,hogy minden rendben van e a babáddal.De tényleg menj el szülni Afrikába,ott tuti mindenki leszar és boldog lehetsz.Vagy a másik opció,hogy elmész pszichológushoz és kezelteted a védőnőitiszedet.Szerinted poénból képzik őket?A gyerekorvos is tök hülyeség,te úgyis okosabb vagy nála is.
2011. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor járj utána melyik országban nincs védőnő, és menj oda szülni, és maradj is ott. De Mo-on kötelező, következményei lesznek, ha nem jársz. Csinálj amit akarsz, nem velünk szúrsz ki, az biztos.
2011. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Szóval Szlovákiában sincs védőnői szolgálat ,nőgyógyász van meg gyerek orvos,én itt élek a párommal de hivatalosan még nem,ezért a lakcímem szerinti illetékes védőnőhöz járok,minden hónapban,igaz egy helyen van háziorvossal úgyhogy úgy is mennem kell a táppénzes papíromért,viszont ha nem Magyarországon szülnék nem kellene járnom hozzá,mert életvitel szerűen nem tartózkodok Magyarországon,viszont ezért szülés után már nem is vihetem hozzá a babát meg ő sem jöhet hozzánk én szerettem volna mert mint írtam itt nincs védőnő csak gyerek orvos nekem szükségem lenne majd rá,ezért megegyeztünk hogy fel hívhatom majd bármikor őt.


Mért nem írod le konkrétan mi a problémád ezzel az egésszel meg hogy Mo-n élsz-e vagy csak itt fogsz szülni vagy egyáltalán miért érdekel hogy kell-e járnod hozzá.

34hkm

2011. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
81%
DE miért nem írod le hogy mi bajod a védőnőkkel?Nálunk a kis könyvet is a védőnő adja meg a beutalókat is,a doki csak aláírja + leméri a súlyt,megméri a vérnyomást,vizeletet néz ezeket beírja a kis könyvbe és úgy kell menni a dokihoz.Vagy ezeket mind te fogod megcsinálni?A másik meg szerintem igenis jó ha van védőnőd,bármikor kérdezhetsz tőle ha valamit nem tudsz.Vagy te annyira okos vagy hogy mindent fogsz tudni első babánál is?Egyébként meg az hogy nem vagy rászorulva a pénzre,ebből ítélve valami pénzes vagy.Ezzel nem is lenne gond,csak tudod a pénz nem minden.És az ilyenek mint te azt hiszik nekik mindent lehet.Szegény baba előre sajnálom.
2011. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!