Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csajok! Miket nem szabad...

Csajok! Miket nem szabad csinálni a terhesség elején?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy emelni nem szabad és sokat kell pihenni, de arra lennék kíváncsi, hogy gyantáztatni szabad-e,meg ilyenek.
2011. okt. 24. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondta a doki, hogy sokat pihenjek. Én ugyanúgy csináltam mindent, elláttam a nagyobbat, dolgozni jártam, sőt még most is járok, a mozgás nem tilos, sőt jobb lesz a vérkeringés, és a méh vérellátása ha nem egész nap fekszel, persze vannak indokolt esetek amikor a fekvés fontos. Gyantáztatni is szabad, de én inkább áttértem a borotvára, nehezebben viseltem a fájdalmat:) Vigyázz a gyógyszerekkel, megfázásra csak homeos bogyókat ajánlott, érdemes beszerezni pár dolgot. Véradás kilőve, és próbáld a stresszes helyzeteket elkerülni, ha felbosszantanak akkor vedd be a leszarom tablettát és ne törődj csak és kizárólag magaddal:) Nem ajánlják a forró kádfürdőt, mert altesti vérbőséget okoz, de néha egy kellemesen meleg fürdő nem árt.
2011. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyantázni szabad, de tényleg kevésbé bírja az ember lánya a fájdalmat.... :D :D Szoli kilőve, sportolásról csak azt mondják, hogy többet nem nagyon szabad, mint előtte. Tehát ha te mondjuk minden nap kocogtál fél órát, azt továbbra is megteheted. Ha van kutyád vagy macskád, akkor vigyázz, hogy ne érintkezz a székletükkel. Nyers húst, vagy tojást ne egyél. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe... :)
2011. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokat KELL pihenni? Szerintem nem kell, de magadnak+babanak kellemesebb, jobb, de ha megsem pihensz, sem veszelyes.

Gyantazas tiltasarol meg nem hallottam.


Hasra preselö tornaszas, ugralos tornak (aerobik) nem javasoltak, ezeket semmikepp sem csinalnam!

Hajfestekek sokak szerint nem javasoltak.

Bizonyos illoolajok (rozmaring pl.) sem javasolt, ugyanigy sok gyogytea sem. (Pl.ginszeng.)

Ha eddig nem volt gördülötalpas cipöd, nem javasolt most kezdeni.

Dohanyzas, dohanyos környezet.

Festekes környezet vagy ahol hasonlo merget lelegezhetsz be, kerülendö. Nem tul jo terhesen pl. meszelni.

Talpmasszazs, es borda alatt a haton semmilyen masszazs a terhesseg alatt.

Rengeteg gyogyszer nem szedhetö, szinte semmi, minden csak orvossal egyeztetve. Az orvos is gyakran csak megvonja a vallat: a tajekoztato szerint nem vizsgaltak hatasat a terhesseg alatt, tehat "?", kerdöen nez rad.


Mindezekre persze rengeteg ellenpelda is van, pl. nekem is van az 5. honapig aerobikozo ismerösöm (amugy nem tul sportos). Van orvos, aki pont a fentiek miatt nem javasolja, egy masik meg pont emiatt nem tartja veszelyesnek...stb. Ez egy ingovanyos terület, itt inkabb csak javaslatok vannak, bizonytalan "lehetseges" mellekhatasok. En amit tudtam, betartottam, mert igy ereztem jol, de pl. a fodraszatban igencsak vigyorogtak. Mindenki maga tudja szerintem.

2011. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, rosszul irtam: kis mennyisegben a rozmaring termeszetesen oke, de pl. masszazsnal nem javasolt rozmaringolaj. (A masszöröknek nem tanitjak!)

Alkohol is termeszetesen kerülendö.

Folyadeknapot sem lehet tartani, legalabb gyümölcsöt+zöldseget kell enni, hogy meglegyen a vitamin/asv.anyagbevitel.

Megjegyeznem, hogy en a fajdalmat inkabb jobban birtam, amikor varandos voltam, tehat ez szemelyenkent elterö.

Kellemes varandossagot es sok boldogsagot!

12.25.

2011. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szigorúan tilos a felsoroltakon kívül még terhességgel/szüléssel kapcsolatos rémtörténeteket akár elolvasni akár meghallgatni! Sajnos vannak, akik imádják a várandós ismerőseiket ilyesmivel sokkolni, ilyenkor nem szégyen megkérni az illetőt, hogy fejezze be.

Személy szerint a szülésvideók nézegetését sem tartom jó ötletnek, a legtöbben csak jól megijednek rajtuk.


Jó babavárást!

2011. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pihentem sokat. Miért is tettem volna? Mozogtam tovább,ahogy addig!

Cigit letettem, viszont nagy ritkán ittam egy pohár bort vagy sört (nyáron, melegben).

Ugyanúgy éltem tovább az életem, az ésszerű keretek között. Terhes voltam, nem beteg!

2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!