Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétben járok és amikor...

30. hétben járok és amikor voltam ultrahangon akkor 2héttel nagyobbnak látszott a babám szoal akkor most 32hetes vagyok? És az azt jelenti hogy hamarabb is fogok szülni? Kb 6-7 hét?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, ilyenkor már a baba genetikai adottságai is megmutatkoznak a méretekben. Az egy-két héttel való eltérés ezért egyáltalán nem jelenti biztosan azt, hogy hamarabb is fog születni.
2009. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30 hetes vagy. :)

A baba növekedési üteme változó, ez alapján nem lehet a terhességi heteket "átírni".

2009. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm:)
2009. máj. 4. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is más volt az uh-s kor, meg a számított, 2 héttel, mint neked. Ilyenkor javítják elméletileg a terhességi hetet (a nődokid).Ez nem abnormális eltérés. (Több oka lehet, Pl. a beágyazódás időpontja ugye eleve nem fix időpont , de a baba is növekedhet gyorsabb ütemben)

Az, hogy előbb fogsz-e szülni...? Na, azt nem tudom, az mindig kiszámíthatatlan. Inkább később , hadd növekedjen a babó! :)

Jó babavárást!:)


36 hetes kismami

2009. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 20. héttől végig azt mondta a doki, hogy nagyobb a koránál. Meg is kérdeztem a védőnőt, hogy nem dátumozzák át a szülést? Azt mondta, hogy az uh csak akkor mérvadó, ha rendszertelen a mensi, vagy nem emlékszel, hogy mikor volt utoljára. Egyébként az utolsó mensitől számolják.

Én is nagyon vártam, hogy 2 héttel előbb szülök, de még ráhúztam 1 hetet. És 4,17 kg lett, hát ezért nézték nagyobbnak a koránál.

2009. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok. A 30. heti ultrahangon mondták, hogy nagyobb a baba, kb. 2 héttel, védőnő is mondta. Aztán elmentem 4D UH-ra ahol mondták, hogy valóban, legalább 1 héttel nagyobbak a méretei, de a feje még annál is. :D Így most én sem nagyon tudom mi van, pláne, hogy eredetileg a 12 héten visszaszámolták egy héttel a terhességem... most meg időben vagyunk, sőt! Én sem igazán tudom, hogy most akkor elöbb jön e vagy kibírjuk... csak azt remélem egészséges lesz ettől függetlenül.
2009. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!