Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes korig hallhat el a...

Hány hetes korig hallhat el a terhesség? Tudom, hogy ennek sokszor nincs jele, de olyankor leáll a szervezetben a progeszteron termelés, ugye?

Figyelt kérdés
Lehet például olyan előjele, hogy amúgy is mindig kisebb volt az embrió? Vagy akkor is előfordul, ha mindig nagyobb volt a terhességi héthez képest? Ha a 9-10 hetes UH jó, akkor utánna még lehet ilyen?
2009. máj. 5. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs olyan terhességi hét ami után biztosan ki lehet jelenteni, hogy már biztos nem lesz semmi gond. A korai vetélések előfordulása a leggyakoribb, ha a 12. hétig nem volt semmi gond utána már nagyságrendekkel csökken egy esetleges probléma valószínűsége. De ettől még sajnos létezik a középidős vetélés illetve a késői magzat elhalás is.
2009. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet bármikor.Nekem a 18. heti uhon vették észre hogy nem él a pici,de akkor már két hete nem fejlődőtt,de én ebből semmit nem vettem észre.De ez azért nem olyan sűrű.Nem riogatni akarlak, azért nem ez az általános, szerencsére.
2009. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úristen!! :(( és megkellett szüljed,vagy hogy történt?....
2009. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos már szülnöm kellett, indították, és 5 órát tartott.Inkább nem beszélek róla, nem akarok senkit rémítgetni.
2009. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 12. hétig bármikor leálhat a fejlődés és elhalhat a magzat! Ha valamilyen kromoszóma vagy fejlősési rendellenesség van akkor nagyon hamar a 0-10.hétig szokott ez bekövetkezni.Ha az anyai progeszteron termeléssel van a baj akkor bármikor a 12 hét alatt.Azért addig mert a 12.héttől átveszi a méhlepény a progi termelést így már ez nem játszhat szerepet a vetélésben vagy a koraszülésben.Amúgy nem értem a kérdést.Mi az hogy egyszer kissebb aztán meg nagyobb volt az embrió a terhességi héthez?Aztán meg hirtelen a 9-10.héten meg rendben?Ha nagyon aggódsz,mérd reggelente az ébredési hődet.Terhesség alatt magasabb az alaphő mint máskor a több progesteron miatt.Tehát ha 37 körül ingázik a hőd akkor nincs gond.Viszont ha nagyon cikk-cakkos(pl:egyik nap 36,5 a másik nap 37,1)akkor az utalhat vetélésre.Ha pedig le esik a hő akkor sajnos a baba elfog menni.Nézz szét a www.babatervezok.hu oldalon mert nagyon jó infók vannak ebben a témában is.

Sajnos nekem volt egy vetélésem a 10.héten.Azért tudok ennyi mindent a dologról.

2009. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha érthetetlen voltam. Arra gondoltam, hogy tavaj volt egy vetélésem 8 hetesen és a 7 hetes UH-n 5 mm-es élő embrió volt. Akkor azt mondták ez jó, de pár nap múlva elvetéltem és most már tudom, hogy a normál méret azért legalább 10 mm lett volna 7 hetesen. Most a 7 hetes UH 13 mm-es élő embrió volt, ami viszont nagyobb az átlagnál és arra akartam kijukadni, hogy az előző, mintha nem is rendesen fejlődött volna, most meg ugye szép nagy a babó. Így értettem, hogy kisebb, vagy nagyobb.
2009. máj. 5. 14:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, és mérem a hőm, megnéznétek?

[link]

2009. máj. 5. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!