Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor a TGYÁS-t az...

Most akkor a TGYÁS-t az elmúlt 180 nap jövedelme után kapom vagy a szerződésben foglalt (mindenkori) bruttó bérem után?

Figyelt kérdés

Július óta táppénzen vagyok és segítséget szeretnék abban kérni, hogy akkor most mennyi TGYÁS-ra számíthatok pontosan?.

106050 Ft a bruttó bérem. A táppénzemből (kb 79537 Ft) számolják ki a TGYÁS-t vagy a bruttó béremből. Táppénz előtt GYED-en voltam (a GYES-ről lemondtam a táppénz miatt, mivel a táppénzem összege a nagyobb). Mindenki mást mond. Aki otthon van a témában kérem segítsen.


2011. nov. 2. 09:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kezd tisztább lenni, de ezt a dolgoztam dolgot még nem (állományban voltam és ennyi). 2009. július 4-én született meg első számú porontyom, így 2011. július 4-én még a GYED-et kaptam 2011. július 5-étől pedig már a táppénzt mind a mai napig. Tehát azonnal eljöttem táppénzre ahogy a GYED lejárt, mert ugye a GYES-sel nem megyünk messzire.

Olyanok is vannak a fizetési papíromon, mint KA alapilletmény (besorolás): 106050 Ft KA alapilletmény (kifizetés): 13413

egyéb járandóság összesen (kifizetés): 80515 illetve az összes járandóság is szerepel rajta (kifizetés): 94196.

A táppénz időszaka van rajta.

Szó szerint még a következők:

Nem kórh. ell.v.terh (60%) Mennyiség: 24,00 Összeg: 58.555 Ft

Nem Kórh.Ell.v. terh (60%) Mennyiség: 4,00 Összeg: 9760 Ft

Csalási pótlék összesen: 12.200 Ft.


Remélem nem kevertelek össze. :)

2011. nov. 2. 10:48
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja igen a számlaszámunk szerepel rajta és 84841 Ft mellette (gondolom ennyit utaltak át összesen a családi pótlékkal együtt.
2011. nov. 2. 10:49
 13/15 anonim ***** válasza:

A válaszolónak: A kérdezőnek 2009 óta nincs bérezett napja, (táppénzt,) tgyást, gyedet, táppénzt kapott azóta.

Mivel nincs 180 bérezett napja, így (leegyszerűsítve) a szerződés szerinti bérből fogják számolni a tgyást.

2011. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tök jogos. Félreértelmeztem a kérdést...bocs
2011. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már felfogtam: a szerződés szerinti béremből fogják számolni a TGYÁS-t és későbbiekben majd a GYED-et is. Nagyon köszönöm, hogy ilyen türelmesek voltatok! :)
2011. nov. 3. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!