Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros vagyok. Diabetikus...

Cukros vagyok. Diabetikus lekvárt, jam-et ehetek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 18. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Igen ehetsz! Bármit ami diabetikus, még akár csokit is, vagy jégkrémet. De arra vigyázz, hogy ami light az NEM cukormentes!

2008. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy ehetsz!Neked a szénhidrátot kell nézni az ételekbe!Napi 225g-t ehetsz max.Gondolom nem akarsz beteg babát!Egy 37 hetes cukros kismama
2008. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is cukros vagyok, az első babámnál a 12. héten derült ki, most, a másodiknál meg már a kezdetektől. Van tehát tapasztalatom, sosem ártanék a babámnak, mindig pontosan betartottam/tartom, amit kell. És eszem diabetikus lekvárt, csak figyelj a papírján feltüntetett szénhidrát-mennyiségre, és azt számold bele az adott étkezésbe. Tudom javasolni, hogy ne üvegest vegyél, hanem olyan pici dobozost (amiben a kórházban is adják a vajat, lekvárt), mert azzal jobban tudsz számolni, az üvegből nem tudhatod pontosan mennyit veszel ki. Ha bármilyen kérdésed van, nagyon szívesen segítek, írj e-mail-t.

A felettem szóló 37 hetets kismamának üzenem, nem sokat tudhatsz a dolgokról. Ha de cukros vagy és napi 225-g-ot ehetsz, akkor mázlista vagy! Én az első terhességemnél 160, most 180-g-os diétát vagyok kénytelen betartani. És miért akarna beteg babát! Ha nem az ellenkezőjére törekedne, nem kérdezne, hanem megenne mindent gyanakvás nélkül. A diabetikus lekvárokat cukorbetegeknek, esetleg fogyókúrázóknak készítik, és pontosan azért tünetik fel rajta a szénhidrát-mennyiséget, hogy lehessen vele számolni. És igenis bele lehet illeszteni az étrendbe! Nem értem negatív hozzáállásodat, viszont tudatlanságot sejtek mögötte.

2008. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért tisztázzuk, hogy a cukorbetegség, és az emelkedett cukor, ami terheléses cukorvizsgálaton derül ki , nem ugyanaz!!!!

Ha cukros vagy, akkor tudnod kéne, mert gondolom nem most derült ki.

Ha magasabb a terheléses cukrod, akkor a szénhidrát bevitelt kell szabályozni, egy orvso által megállapított mennyiségben, amit a súlyod, állapotod, és a cukorszinted határoz meg. Ez általában 160-200 gr szénhidrát /nap.

Ehetsz dietetikus termékeket, ha belefér a napi szénhidrát mennyiésgedbe, és a heti meghatározott keretbe.

Ha van kérdésed, írhatsz privibe

2008. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul írtam a kérdést.Nem cukorbeteg vagyok,hanem terhességi cukrom van.180g-s diétán vagyok,ÉS EZ CSAK MOST DERÜLT KI,NEM RÉGEBBEN!!!!Köszi a válaszokat a 3.és a 4.válaszolónak,igazatok volt,már sikerült felhívnom a diétás nővért,aki azt mondta ehetek diabetikus lekvárt,csak bele kell számolni az adott étkezés szénhidrátjába....
2008. márc. 19. 07:49
 6/6 anonim ***** válasza:
A diabetikus dolgok inkább csak afféle reklámfogások! Ezért: vagy csökentett cukortartalmúak édesítőszerrel, ezeket nem eheted, vagy cukorpótlókat tartalmanak, mint pl. a fruktóz, amik nem emelik annyira a vércukor értéket, de iszonyatosan hízlalnak, mert ugyanannyi szénhidrátot tartalmaznak, mint maga a cukor (ez ugye cukorbetegeket megint mértékre int), vagy mesterséges édesítőszereket tartalmaznak, mint pl. szaharin, ciklamát, aceszulfám-k, aszpartam, ezeket meg nem enném dögivel terhesen (SEM)... Ez kicsit néphülyítés, bár néha tényleg jobb egy szelet diabetikus csoki, mint a cukros, de tartósan nem jó enni ezt a sok szart terhesen, szerintem. Viszont, inkább ilyen lekvárt egyél néha, ha a lekvárt kívánod, csak nézd meg, hogy van-e benne cukor, vagy cukorpótló (mert általában a diétába már ez sem fér bele)... Sok sikert!
2010. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!