Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ehetek eperlek...

Terhesség alatt ehetek eperlekvárt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az eper önmagában nem szerencsés választás, de a megfőtt eperlekvárral is gond van?
2011. nov. 6. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
miért ne ehetnél? terhesség alatt azt kell enni amit épp megkívánsz
2011. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én épp az előbb hagytam abba az eperlekvár evést :D

29hkm

2011. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

^persze hogy ehetsz, semmi nincs benne. viszont jól meg kell mosni, mert földön termö.


a másik, hogy terhesen az ember sokmindenre alergiás lesz amire se elötte se utánna nem, és az eper alergén. ìgy ha esetleg küt, akkor ne egyél többet, de addig simán.


Szoptatás alatt nem lehet mert a kisbabákat még könnyebben kiütheti, akkor azért az alergén gyümölcsök kerülendöek.

2011. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eperlekvárt ne mosd meg. :-)))

Egyél nyugodtan és epret is, ha kívánod, nem lesz semmi bajod.

Velem viszont jól kiszúrtál, amióta elolvastam a kérdést, majd meghalok egy szelet eperlekváros kenyérért!! De nincs itthon eperlekvár. :-S

2011. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja igen a lekvárt ne mosd meg.

3-ik vagyok.


viszont még az jutott eszembe, hogy a lekvároknak elég magas a cukor tartalma, így azért, ne ezzel tömd magadat egész nap.

2011. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy bármit ehetek csak szénsavasat kerüljem (vége felé ihattam), de ez még az elején volt (vékony testalkatom van 49 kg voltam mikor teherbe estem, utolsó mérésnél 64.5kg voltam). Azóta megszültem és a babám 3000g és 51cm-mel született.


1hónapon keresztül szinte epren éltem, párom naponta hozott haza egy kilót :) +cseresznye, meggy, alma, körte amit kivántam. (almát,körtét nem szeretem, cseresznyét se nagyon)

2011. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló miért lett lepontozva?
2011. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, megnyugtattatok. :) Nem én eszek amúgy lekvárt, a kislányomnak adtam vacsira, én csak lenyaltam a kanalat, de van két cicánk, ezért tartok a toxoplazmától. Azért azt sejtettem, hogy az eperlekvár már csak nem tartalmaz vírust, hiszen meg lett főzve, stb. Még egyszer köszönöm a megnyugtató válaszokat, tőlem mindenki zöld kezet kap :D
2011. nov. 7. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!