Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól ajánlott megvenni a...

Mikortól ajánlott megvenni a baba kelengyét? Most vagyok 24 hetes! Első babát várom!

Figyelt kérdés

Miket érdemes meg venni már most? Illetve ma az ami ráér később ha van ilyen!

Most megvehetek neki bármit?

Tudom hogy kis fiú lesz ez biztos!


2009. máj. 6. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi már 16 hetes kor előtt megvettük a kiságyat, mert nagyon jó áron volt, és vétek lett volna kihagyni. A babakocsiért meg most hétvégén megyünk. Én minden ilyen dologból használtat veszek, hiába első baba, a tesz-veszen "vásárolok". Nincs egy babakocsira 60-70ezer forintom, 8000 Ft-ba kerül, amiért megyünk hétvégén, de nagyon strapabíró, megkímélt és szép. Rucikat már kaptunk bőven, a sógornőm ideadta már a fiai után maradt ruhákat, pedig még nem tudjuk, hogy mi lesz. Én nem vagyok babonás, úgyhogy nem tartom korainak a "beszerzéseket". Egyszerre tuti nem tudnám megvenni, ami kell.

19+5 hetes kismami

2009. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

én is apránként kezdtem hozzá, kb a 30-32 hétre minden megvolt, de jobb is volt ez így, mert nagyon elnehezültem a végére és már nem tudtam volna a holmik után rohangászni.


Ami szerintem ráér:

mellszívó: nem is biztos, hogy kelleni fog, ha meg mégis, akkor ráérsz megvetetni apával (előre nézd ki, és mutasd meg neki hogy ha rákerül a sor, tudja h miért megy). nekem pl nem kellett, én kézzel fejek és jól elvagyok vele (7,5 hós a lányom)

bimbóvédő, bimbókiemelő: ugyanaz, mint a mellszívó, bár ezeket a kh-beli patikában is tutira lehet kapni.

csecsemőmérleg: a legtöbb helyen lehet kölcsönözni a védőnőktől, töredékáron kijön így, mintha megvennéd - és nem is biztos, hogy kell majd méricskélni (nekünk kellett mert 2,2 kilóval született, de mi is béreltük)

cumisüveg és cumifejek is ráérnek, ha lesz elég tejed (miért ne lenne ugyebár:D)


Ha átlagos súlyú babára számítotok, akkor 56-os méretből ne, vagy csak kevés holmival készüljetek, jobb egyből 62-est venni, az elején picit lötyögni fog, de nagyon hamar belenőnek.

A babakocsit, kiságyat stb is érdemes vadászgatni, mert sokkal jobb áron juthat hozzá az ember, ha időben elkezd nézelődni, mintha az utolsó pillanatokra hagyja.


könnyű szülést és boldog babázást kívánok

2009. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én megbántam hogy van amit "későbbre" hagytunk.

Egy kis keményedés, rövidülés-nyílás és könnyen pihenésre ítélnek, aztán sokkal nehezebb minden.

Persze remélem nem történik Veled semmi ilyesmi :)

De már az is elég indok, hogy később egyre nehézkesebb a jövés-menés!

2009. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 hetes voltam, mikor megvettük a babakocsit. Hetekkel előtte elkezdtük nézegetni, hogy milyenek vannak egyáltalán és milyen áron. Aztán az egyik megtetszett, ráadásul a neten találtam egy helyet, ahol 20 ezer forinttal olcsóbb volt, mint máshol. Mind a ketten úgy voltunk vele, hogy az a 20 ezer forint nem mindegy főleg, hogy ez csak sportrész, mindent külön kellett hozzá még venni. És azt sem akartam, hogy az legyen, hogy később már nem lesz ez a szín. Párom is mondta, hogy ha egyszer kell, akkor tök mindegy, hogy most vesszük meg vagy x hét múlva. Most a kiságyakat, ágyneműket nézegetem neten is meg élőben is, hiszen most még jövök-megyek. Később nagy hassal pláne 35 fokban nem hiszem, hogy túlzottan lesz kedvem egy-egy áruház bejárásához. Amit én mondjuk későbbre hagyok az a kisrucik megvásárlása. Azzal nem tudom miért úgy vagyok, hogy ráérek majd később, meg szerintem sokkal jobban fogom élvezni a ruhaválogatást, ha már közelebb leszek a szüléshez.

Én neked is (meg minden kismamának) azt javaslom, hogy ha látsz valami szépet, amiről úgy érzed, hogy mindenképp megveszed majd... Akkor vedd meg nyugodtan most. A babának való vásárolgatás izgalma csak még szebbé teszi ezt az időszakot!

Boldog babavárást!

20 hetes kismami

2009. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyobb dolgokat elkezdhetitek beszerezni. Könnyebb minden hónapban egy kicsit költeni, mint egyszerre sokat.
2009. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!