Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy jött ki a kisebb kor az...

Hogy jött ki a kisebb kor az ultrahangon?

Figyelt kérdés

Most jöttünk 4d-s uh-ról. Amikor el kezdte a szonográfus lemérni a babát, minden értéknél 31+3,4 hetes érték jött ki. Kérdezte,hogy lehet-e kisebb. Mondtam,hogy nem igazán, mert nagyjából tudom mikor fogant. Egyébként hivatalosan 32+4 hetes vagyok.

Aztán megmérte a fejét, ahol már kijött a 32+3 hetes érték. Bár utána nem beszéltünk róla,hogy most akkor melyik a "helyes" kor!

Jól gondolom,hogy a 32+3 hetes?


2011. nov. 3. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! Erre én csak annyit tudok neked írni, hogy az én ultrahang adataim olyanok, pl. az utolsó uh-m adatai, 38 hetesen voltam, a hasa 36 hetesnek felet meg, a combcsont 41 hetesnek, a hasa 38 hetesnek a feje 39 hetesnek. A gép be van programozva, hogy ebből átlagoljon. Én napra pontosan tudom mikor fogant a baba, de egyszer sem volt olyan ultrahangom amin ez jött volna ki. Most épp nagyobb 1 héttel a koránál, de kisebb is volt már egy héttel. A másik pedig az hogy a doki sem biztos hogy teljesen pontosan mért. Itt még 1 mm is sokat jelent. Amíg ilyen minimális az eltérés addig szerintem ne foglalkozz vele. Boldog babavárást!
2011. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne agyalj.Én február 26.-ra voltam kiírva és március 11-én született meg a kislányom.A nőgyógyászom szerint a 42.héten,a kórház meg az én számításom szerint a 41.héten született.
2011. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Én most voltam 4D-n és azt mondta az orvos, hogy mielőtt elkezdi lemérni szeretne nekem elmondani valamit.(Jól rám ijesztett:))

Azt mondta, hogy a 12 hetes ultrahang a mérvadó, és onnantól az összes ultrahang által mért eredménynél +-3 hét eltérés teljesen normális, mert ha a baba nem úgy fekszik, ahogy ő akarja, vagy elmér 1-1 millimétert, máris 1-2 héttel kisebb, mint a terhességi hét. Szóval ne félj, ezen semmi nem múlik:)

Nekem a babám nagyon mozgolódott végig, alig tudta megmérni. A fejét sikerült normálisan:)

A fejkörfogata 1 héttel többnek a haskörfogata pedig 2 héttel kisebbnek felel meg:)

Súlyra pedig 1 héttel nagyobb, mint kéne:D szóval erre nem lehet adni:)

2011. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!