Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom azt szeretné, ha az...

A párom azt szeretné, ha az én (anya) vezetéknevemet viselné a babánk! (Mert az én vezetéknevem jobban tetszik neki) Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Félek, hogy sok rosszindulatú megjegyzést kapnék, vagy félreértésre adnánk okot!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 4. 10:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam már ilyen párral, pont azért (az apa vez. neve miatt) adták a gyermeknek az anya nevét, mert a gyermek jövőjére is gondoltak. Ne foglalkozz más ember véleményével, tedd amit Te jónak látsz!!!!
2011. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy lesznek fura beszólások, de ha az Oláh nevet kapná, akkor is lenne és akkor is ha Kovács lenne. Nem is a neve miatt, hanem mert csak. Mert valaki úgyis beszól valamiért. Ha nem a neve miatt, akkor azért mert hogy eteted, hogy öltözteted...lényegtelen. Ne foglalkozz másokkal. Ez a ti döntésetek és kész. Másokra meg magasról tegyél. Én már rájöttem az egész gyereknevelés arról szól (mások számára), hogy kritizálják a másikat. Nem is értem miért akar mindenki más gyerek nevével, nevelésével, öltöztetésével, iskoláztatásával foglalkozni.

Neked egy legyen a lényeg: közös döntés a pároddal, egyetértés és a gyerek boldog lesz.

2011. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

A férjed nem tudja/akarja megváltoztatni a vezetéknevét? Mert meg lehet azt is változtatni, bár nem tudom jogilag ez hogyan megy.


Amúgy én nem törődnék a többi emberrel! Hány csonka családban felnőtt gyerek van, meg aki azt sem tudja ki az apja, vagy csecsemő kora óta az anyja más pasival él...

Ez csak azért furcsa az embereknek, mert ritka, és ami ritka Magyarországon, az már sugdolózásra ad okot.


Nálunk én voltam pont az az ember, aki az én lánykori vezetéknevemet akartam adni a gyereknek, nem a férjem vezetéknevét, mert egyrészről ki fog halni ez a név és a fiunk tovább vihette volna, másrészt, meg tök egyedi vezetéknév, szép hangzású, régi ősi nemesi magyar név.

Úgyhogy én megértem a férjed, és egyáltalán nem tartom furcsa kérésnek részéről!

2011. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak! :) A párom később fel szeretné venni pluszba a nevemet, de nem most. Az én nevem is nemesi név, ezért is tetszik ennyire a páromnak, és az iskoláztatást illetően is jobbnak látja, ha nem az ő vezetéknevét kapja! Sokan nem úgy vannak vele, hogy az Oláh név régi magyar név, hanem mást feltételeznek... És ő ezt nem szeretné. Persze valahol örülök, mert én is szeretem a nevem, csak hát nekem is fura kicsit. :)
2011. nov. 4. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!