Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS nagyon szédülök, remeg...

SOS nagyon szédülök, remeg kezem-lábam. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Már ittam, ettem, szőlőcukrot ettem, nem igazán múlik a gyengeség.
2011. nov. 4. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudsz vérnyomást mérni? Lehet, hogy nagyon leesett a vérnyomásod, és ez az oka. Ilyen esetben kávé segíthet, de ha nem biztos, hogy ez a baj, akkor inkább ne igyál, nehogy rontson rajta.


Nekem egy hete ugyanez van, 13 hetes vagyok, és már alig várom a vérvizsgálatot, hogy segíthessek a dolgon, ugyanis alig merek kilépni az utcára, attól félek, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj.

2011. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nincs mérőm sajna.

Nekem alapból alacsony nagyon. Ma reggel viszont már két gyenge kávét megittam, nem tudom, még egyet bevállaljak-e.


Amúgy üdv a klubban. Olvastam kérdésed. Szintén 13 hetes vok, csak nekem egy 4 és egy 2 éves ugrabugrál. (A nagy most szomszédol szerencsére)

Most akartam takarítani, de csak ülök a székben. :o(( (Kicsi játszik)

2011. nov. 4. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a magas cukor jele, legalábbis én így tudom. Én elmennék a háziorvoshoz vagy ügyeletre a helyedben, amint tudsz!
2011. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hogy lehet a cukor is, én próbálkoztam is azzal, hogy kiiktattam a cukrot az étrendemből, de semmit nem ért. Lehet vérszegénység is, arra meg vasat szoktak írni.


Szegény kérdező, neked két gyerekkel még nehezebb lehet... Én most kiadtam a nagyfiamat Nagyizni, és pihengetek.

2011. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom, terhesség előtt mindig alacsony volt a vérnyomásom, a 12.héttől lett magas(terhességi magas vérnyomás) szülés után majd elmúlik, első gyereknél is így volt, de amit ki akarok nyögni az az, hogy szédülök, gyengének érzem magam, remeg kezem -lábam és mégis magas a vérnyomásom, nem alacsony!!!!! pedig napi 4Xfél dopegitet szedek, én szentül hinném, hogy alacsony a tünetek alapján de mivel mérem így már annak sem lehet hinni, hogy akkor érzi így az ember.Hetek óta tart ez az érzés, és napról napra rosszabb, orvosom azt tanácsolta, hogy olyankor picit dőljek le a bal oldalamra, hogy a keringés jöjjön rendbe, oké, addig jó is, meg utána még negyed óráig aztán kezdődik előről.
2011. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


AZ a helyzet, hogy mióta terhes vagyok, a cukros ételeket alig bírom megenni, szóval, sokkal kevesebbet fogyasztok most, mint egyébként. (Igaz, az előző gyerekemmel a cukorterhelés 7,1 lett, ami bár még határ alatt van, de elég sok)

Viszont irtó vékony vagyok, nem tudom ez számít-e. (Most 48 kg, a 162 cm-hez) De majd rákérdezek a dokimnál, írok neki egy e-mailt, arra egy napon belül válaszolni szokott.


Azért volt ijesztő, mert már kétszer összeestem így, és ettől tartottam most is, de nem következett be, azóta megint jól vagyok.


Én arra tippelek, hogy nem volt bennem elég tápanyag, mert már előtte egy fél órával éreztem, hogy ennem kéne, de csak akkor jutottam hozzá, amikor haza értünk a bevásárlásból. (Tehát túl későn...)

2011. nov. 4. 13:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt már én is hallottam, hogy a magas és az alacsony vérnyomás tünetei hasonlítanak.

Viszont nekem tényleg alacsony, védőnő és doki, amikor mérték, mindig alacsony volt. A pulzusom meg jó magas hozzá. :o( De mindenki azt mondja, hogy ezzel nem csinálnak semmit.

2011. nov. 4. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam a szédülés mellé még időnként keményedik is a hasam, sőt, a légzésem sem az igazi. Én arra tippelek, hogy esetleg kellemetlen helyre tapadt meg a babám, és nyom valami vénát... A hasam is elég nagy ahhoz képest, hogy még mennyire az elején vagyok, kifelé csúcsos. Elől, középen fekszik a maszat. Én hétfőn megyek az orvoshoz, már alig várom, mert bár csütörtökön az UH mindent rendben talált, de azért nyugodtabb leszek, ha a vérkép is meglesz.


Én egyébként szeptemberben szoktattam óvodába a nagyfiamat, és azóta hetente náthásak vagyunk, ő is, én is. Lehet, hogy a sok nátha miatt vagyok kevésbé strapabíró, mint eddig...


Remélem, mindannyian jobban leszünk hamarosan! :)

2011. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!