Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha babát várok és szoptatok...

Ha babát várok és szoptatok is, akkor miylen lázcsillapítót vehetek be?

Figyelt kérdés

A lányom reggelre beteg lett, de úgy el voltam vele foglalva, hogy a saját házidokim fel sem hívtam!Még mondjuk nem is tudja hogy babát várok!


Én algopyrinre gondoltam!Az van is itthon!


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja


Még nincs lázam, de mivel ketten vagyunk itthon elkerülhetetlen lesz, hogy elkapjam hiába vigyázok! :(


2011. nov. 4. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a Panadolt javaslom. Jobbulást mindenkinek!
2011. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szülés után algopyrint kaptam. Rá is kérdeztem, hogy nem lesz-e gond a szoptatás miatt?! Azt mondták, hogy ezt nyugodtan lehet szedni bármikor.

Én mindig ezt veszem be.

2011. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Algopyrin mehet, ha az használ Neked.

Én (csak) várandós vagyok, Voltaren dolot vettem be, a dokim rábólintott. Csak rendszeresen nem szabad szedni, de egy szem nem probléma. Én a 13 hát alatt 3x vettem be egy szemet, és egyszer egy Cataflamot is (szintén doki engedélyével, aki olyan lelkiismeretes, hogy három gyógyszerkönyvet megnézett a jelenlétemben. :o)

Ja, és a Voltaren dolot az utolsóü trimeszterben nem javasolja, de hát még Te sem jársz arra felé... :o)


Jobbulást!

2011. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Nagyon kevés gyógyszert szedek már lassan 3 éve.. amióta először tehres lettem, és azóta uyge szoptatok, szóval remélem az algopyrin használni fog!Már most nme nagyon tudunk elmenni gyógyszertárba!


Köszi még egyszer!

2011. nov. 4. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Első és utolsó trim.-ben konkrétan nem szabad algopirint bevenni,nyilván egy szemtől nem lesz bajod,de jobb félni.Én kb így jártam,nekem fájdalomcsillapító kellett volna.A gyógyszerész is kisegít,ha nincs idő a dr-hez is elmenni.(A szopotatásra nem tudom,h milyen hatással van.)
2011. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szopi alatt szabad volt az algopyrin!Mega cataflam is!Abból egyszer kellett egy (becsípődött a hátam :()


Meg hát már a második trimeszterben vagyok!

De köszi az infót ezt sem tudtam


Köszi :)

2011. nov. 4. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Algopyrint végig lehet szedni. A védőnőtől, házidokitól, szülésznőtől is rákérdeztem, mind igent mondott rá.
2011. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszerész nem nagy segítség, mert neki hivatalból mindenre azt KELL mondania, ami a leírásokban szerepel, ott meg mindenhol az van, hogy nem szabad...


Kivétel persze, ha van kedves gyógyszerész ismerős. :o)

2011. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az egyik okom,h azt írtam,h ne.


A másik,h most szeretnék második babát,és az első lesz,h beszerzek fájdalomcsillapítót,mert vannak időszakok,h algopirinen élek konkrétan.Emlékeztem rá,h nem lehet,de megkérdeztem,és most is azt mondták,h ne.Sem panadolt,sem quarelint.

Mindenki maga dönti el,h mit vállal.ezzel együtt igaz,h első gyerekkel az első 3 hétben "vígan" szedtem,mert fogalmam nem volt az állapotomról,de szerencsére nem lett baja. A másodikkal egyet sem fogok,mert már tudom,h nem ajánlott.Vannak vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók,de tényleg kell hozzá egy kedves gyógyszerész,aki veszi a fáradságot.

2011. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!


Az elsővel én is mikor még nme tudtam cathaflamon éltem :(

Mert hugyhólyaggyulladásom volt, meg ugye augmentint írtam.. (akkor már tudtuk)De 3 napra az antibiotikum kezdésére bevéreztem hematóma miatt!Onnantól kezdve a várandósság alatt egy szem gyógyszert sm vettem be!Persze ha lázas lettem volna az ugye más...


A szopi alatt is egy kezemen meg tudom számolni mennyit (az a 20 hó amíg nem voltam terhes), nem vagyok gyógyszerpárti...


Csak most is a végszügség esete miatt kérdeztem a láz miatt, mert azzal megint nem szabad játzani!


De már a lányomnak sem volt éjjel, Nekem meg reggelre sem fáj a torkom, úgyhogy csak szolidílitásból lehettem tegnap rosszul :)



Mindekinek köszönöm a választ! :)

2011. nov. 5. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!