Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatom ha szoptatok,...

Honnan tudhatom ha szoptatok, és még nem jött meg a mensim szülés óta, hogy van-e peteérésem? Kistesót szeretnénk minél kevesebb korkülönbséggel.

Figyelt kérdés
Már mérem a hőmet 1,5hónapja, vettem ovutesztet is, de sem a hőm, sem az ovuteszt szerint nincs peteérésem. :( Ez addig így is marad, amíg szoptatok? 7hós a kislányom...
2011. ápr. 5. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

A szoptatások között eltelt idő függvénye.. ha még sürün szoptatsz nem fog megjönni.


amikor már csak naponta 3-x pl. akkor érdemes próbálkozni de jó lenne ha várnátok egy vérzést..

2011. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha még men jött meg,nagyon valószinű,hogy peteérés sincs. A szoptatás egyfajta fogamzásgátló hatást ad,pont azért,hogy ne terhelje le a nőt még egy baba! Szerintem ne sürgesd a természetet!
2011. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Szia! 16 hónapos a lányom, és még mindig sokat szopik, ezért még mindig nem menstruálok, tehát peteérésem sincs!

mert ugye a szoptatás egy olyan hormont termel, ami gátolja a peteérést.

Nőgyógyászom szerint, amíg legalább 5 szopás van egy 24 óra alatt, addig nem lesz változás.

Az alattinál várható peteérés.

2011. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az az igazság, hogy még sűrűn szopizik, hiába kap más ételt is, de a cici mindig a szájában van, és mindig szív is belőle. Nekem nagyon jó érzés, hogy szoptathatom, akkor kivárjuk a megfelelő időt, amire beáll a ciklusom, vagy várjuk az első mensit :) Annyiszor olvastam, hogy szopi mellett estek teherbe, úgy, hogy nem volt menstruáció. Érdekelt a dolog, hogy így miként foganhat meg a baba :)
2011. ápr. 5. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Az első mensi előtt valóban nem tudhatod, hogy van-e peteérésed. Azért lehet szoptatás alatt is teherbe esni, mert sokan abban a tévhitben vannak, mint az előttem szólók.

A kisfiam kb. 9 hónapos koráig szopott 5-6x/24 óra, ehhez képest 4,5 hónapos kora óta rendszeresen menstruáltam.

Úgyhogy ha védekezés nélkül szexeltek, van esélyed teherbe esni akárhány szoptatás mellett. Persze az is lehet, hogy neked tényleg nem lesz addig peteérésed, de ilyen szabály már rég nincs, hogy azalatt nem lehet teherbe esni.

2011. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy korabban is irtak a mensi hianya vegulis meg nem jelenti azt, hogy nincs peteeresed, mert ugye eloszor van peteeres, majd ra kb ket hettel az elso mensi. Tehat ha igy nezzuk, akkor barmikor lehet, akar holnap is, de lehet, hogy csak 3 honap mulva.


Viszont ha az ovulacios teszt sorban negativ es a jol vegzett homerozes is azt mutatja, hogy nincs peteeresed, akkor szinte biztos, hogy valoban nincs.

Esetleg egy uh-ra elmehetsz, a doki annyit meg tud nezni, hogy kozelgo peteeres van-e. (A baratnom 10 honapja szult, meg rendesen szoptat, nem volt mensije. Most volt altalanos vizsgalaton, a nogyogyasz megnezte uh-val es mnodta, hogy a kornyeken sincs erett tuszo, nem lat kozelgo peteerest. De ez sem jelent sok mindent, mert akar a kovetkezo heten is kezdodhet a folyamat, ez csak a pillanatnyi allas.)

Valoszinuleg neki is, neked is akkor fog megindulni a folyamat, ha mar kevesebbet szopnak a babak.


(Nalunk kicsi lett a korkulonbseg a ket gyermekunk kozott, 5 honapos volt a nagyobbik, amikor megfogant a pici. En hasznaltam ovutesztet, szules utan 4 honappal volt az elso peteeresem, azt meg hagytuk, a kovetkezo honapban is mutatta az ovuteszt a peteerest, akkor mar belendultunk es meg is fogant a pici. Szoval az en tapasztalatom az, hogy az ovutesztek megbizhatoan mukodnek altalaban. De en nem tudtam szoptatni, szoval varhato volt, hogy hamar beindul a szervezetem.)

2011. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hónapig kizárólag szoptattam. Júni 25-én szültem és január közepén jött meg. tehát peteérésem pont 6 hónapnál volt. Nem hiszem, hogy az a napi 1-2 kanál almapép miatt lett peteérésem. Utána is egy jó ideig még ugyanannyit szoptattam. Most 21 hónapos a kisfiam, még mindig szopik, de a dokim azt mondta, hogy most már le kell választanom, mert 4 hós terhes vagyok.

Sógornőm nem kizárólag szoptatott, de ő is majd 2 évig szoptatott, de a fiai már 2!!! hónaposan kaptak szép lassan mindent. Neki 15 hónap múlva jött csak meg.


Mivel babát szeretnél, kíváno, hogy minél előbb legyen peteérésed.

2011. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem pl. hébe-hóba jött meg 2x szülés után rövid időre, majd úgy lettem terhes, hogy védekeztünk, nem éltünk tévhitben, hogy a szoptatás véd. Ja, és akkor estem teherbe, amikor egy késhegynyi almát megkóstolt a lányom, nem látok összefüggést, napi 5-6x szopizott még :) (ekkor volt 6 hós, majdnem 7 hós volt, mire egy kiskanálnyi almát megevett)
2011. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!