Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy petefészek...

Lehetséges, hogy petefészek ciszta miatt mutat pozitívat a a terhességi teszt?

Figyelt kérdés
Kb 2 napja csináltam terhességi tesztet, ami halvány pozitív lett majd még egyet,(másnap) ami erősebb lett!Voltam uh-on babát még nem láttak, kb most lehetek 3 hetes!Viszont találtak egy 3 cm cisztát a bal petefészkembe! Félek, hogy emiatt mutat pozit a teszt!Minden terhes tünetem megvan!a baba is tervezett lenne :)csak hallottam hogy ciszta is mutathat hcg-t! Ma is csináltam egy terhes tesztet, szinte ugyanolyan erősségű a két csík már!!Ha a teszt csíkjai erősödnek akkor lehetséges a baba ugye??? :) Mi lesz a cisztával, nem fogja "bántani" a terhességet?
2011. nov. 6. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapig egyáltalán nem jött meg, mert petefészek cisztáim (több is mindkét petefészekben) voltak. A tesztjeim viszont mind negatívak voltak.

Aztán helyreállt a menstruációm, majd ismét nem jött meg. Csináltam tesztet és pozitív lett, de csak nagyon halványan. Az UH-n a doki nem látott semmit, azt mondta kizárt hogy terhes legyek. (Ekkor kb 4,5 hetes volt a terhesség.) Pár nap múlva már látszott a 3mm-es petezsák (kb. 5 hetesen), rá 2 hétre pedig már dobogott a babám pici szíve. :)

Szerintem baba van a dologban, csak még nem látszik. Egyébként azt mondják lehet + a teszt cisztától is, de akkor ugyanolyan halvány marad mindig, nem erősödik.

Pár hét múlva már biztosan látni fogják az UH-n a picit.

2011. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó :) megnyugtattál...el is bőgtem magam az orvosnál, hogy nem látja a babót, de csak azt kérdezte folyton miért sírok? mi a baj? minden rendben lesz!...én meg, de nem is látszik a babám!! azt mondta menjek vissza nov 12.-és figyeli a cisztát is! remélem elmúlik!nagyon boldog babavárást neked!!
2011. nov. 6. 11:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :)

Én is sírva jöttem ki először, mikor azt mondta kizártnak tartja a terhességet...

De most már boldogan várjuk a mi picikénket!

Neked is kívánok minden jót, majd írj ha tudsz biztosat! :)

(Ui.: Időközben maguktól eltűntek a cisztáim, nincs egy darab se!)

2011. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben!Én is köszönöm! Nagyon vigyázz magatokra!
2011. nov. 6. 12:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok sorstársaim! :))))

Ugyanez a dolog kínzott engem is. Teszt halványan pozi, cisztára gondoltam, mert tudtam hogy valószínű lehet is. Megint teszt, megint pozi halványan. Megint teszt...stb....DE erősödött szépen lassan!!!!

A nemvárt után egy héttel elmentem a dokihoz. NEM LÁTOTT SEMMIT csak két gyönyörű szép cisztát. Rákérdeztem erre a cisztás pozitív teszt dologra, és azt mondta NEM, csakis a rosszindulatú ciszták csinálják, ami nagyon-nagyon ritka, tehát kizárja. Van itt terhesség, mivel a teszt is pozitív, de NEM TALÁLJA. Lehet méhenkívüli, vagy valami más....menjek egy héttel később vissza.

Majd be.....-tam mire sorra kerültem. Rettentően féltem, az uh közben meg nem szólalt meg. Én már készültem hogy másnap műtétre kell mennem. Erre megszólal hogy 6,5mm a petezsák. (de ne éljem bele magam). :):)

Kiderült a pé-m a 26-ik napon volt, és azért voltak még a tesztjeim halványak amikor teszteltem. JA! az egyik ciszta eltűnt. A másik még ott van, de sajnos nem csökkent a mérete. Elméletileg ezek el szoktak tűnni a 12-ik hétre.

Sok sikert !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlót éltem át mint az utolsó! Izgultam, hogy baba legyen! Most itt ugrál a 3 éves fiam! Sztem ne izgulj ....baba lesz ....Mikor is volt az utólsó mensesed? Az én cisztám nem ciszta volt hanem sárgatest, de 3 doki is műteni akarta. Még szerencse, hogy az uh-s nő odafigyelt. Ne izgulj 12. hétre fel szokott szívódni ha ciszta. Én szorítok neked. 8 hetes km

2011. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok :)az utolsó mensi október 2.-án volt!Az első teszt már akkor pozitív volt mikor még csak nem vártam hogy megjöjjön :)visszarendelt 12.-re!nem lesz az is korai? kb a babám 3-4 hetes lehet! nem akarok megint csalódni, hogy nem látja!
2011. nov. 6. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
A terhesség addigra már majdnem 6 hetes lesz, tehát ha mást nem is, a petezsákot már biztos látni fogja. (Első voltam.)
2011. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szoval ciszta nemmutat pozitivat csak terhesseg mutathatja azt ki? en ugyanigy vagyok,felek hogy csak ciszta,de erös pozitivat teszteltem. es nagyon szetetnenk babat
2013. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
45%
Sziasztok! Leìrnám én is esetem,mert érdekesnek találom.Kìváncsi vagyok vélemenykre. Van már egy 2 és fél éves kisfiam decemberben ráálltunk kistesóra . Elkezdtem szedni femibion 0 . Január 9 én kellett volna meg jönnie menzesznek. Sose csináltam ilyet terhességi kalkulációnak hidjek ,de mivel nem jött meg ezért mivel javasolta 10 én teszt csinálást megcsináltam és nagyon hallványan megjelent . Második csík de aztán este megjött . 16 ig meg volt viszont nem nevezném annak mert az inkább barna volt . Elmúlt és 17 én hajnalban már második tesztem pozìtiv lett és délután is csináltam 18 án hajnalban is amin már nagyon erősen látszott 18 án meg jelent megint egy kevés barna pötty igy orvoshoz mentem ahol azt mondták minden rendben és nem látnak terhességre utaló jelet és várjuk meg február 3át . Ma voltam ahol elmondtam mielőtt vizsgálni kezdett volna hogy január 28 an megint vissza jött úgy ahogy 10 től mára már csak épp hogy van egy kis barna vérzés mai nap orvos azt állapìtotta meg ,hogy szintén nem lát terhességre utaló jelet ,hanem egy 32 cystozus képlet látható fel akart ìrni egy gyógyszert és azt a választ kaptam hogy a ciszta okozhat mentruacios zavarokat . Erre én lahikusként fel tettem kérdést hogy ez oké én ezt megértem de akkor mire véljem a pozìtiv teszteket. Azt is tudom a placebo okozhat terhéssegi tüneteket ,de én biztosra szerettem volna menni igy orvos nagy kìnok árán adott inkabb holnapra egy vérvételi beutalót menjek vissza eredménnyel és meglátja hogy kell e gyógyszer vagy sem. Véleményetek szerint lehetek terhes ?
2022. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!