Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok, lassan el...

30 hetes vagyok, lassan el kell gondolkodnom a szülésről. SOTE II. -ről vélemény? Nincs fogadott szülésznőm.

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ott szültem.

Nem volt fogadott szülésznőm és nagyon bánom.

A vajúdásom alatt műszakváltás is volt, de minden műszak tojt rám.

Mit szeretnél amúgy tudni?

Kispárnát vigyél, rettentő kényelmetlenek az ágyak!

2009. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát például azt, hogy kinél szültél, és hogy mennyit adtál a végén, ilyesmi. Amúgy végül is ki volt az a szülésznő aki nem foglalkozott veled ?
2009. máj. 8. 08:08
 3/6 anonim ***** válasza:

A nevüket sajnos nem tudom, voltak ott egy páran, a nap felét a vajúdóban töltöttem (13 órát). Viszont ajánlottak nekem kedves szülésznőt, csak terhesen úgy gondoltam, h felesleges felfogadni. Már bánom. Gönczi Katalinnak hívják.

Doki:

Magánhoz jársz? Akkor a t.gondozásnál elkért alkalmankénti összeg tízszeresét "illik" adni. Vagy kérdezd meg az orvosodat, h mennyit kér!

Ha ügyeletesnél szülsz, 30 e-nél többet sztem ne adj!

Én úgy voltam vele, h 10 x t.gondozás árát adom, ha nagyon elégedett leszek, akkor rádobok még 1 10-est.

Tudod, h az EDA-ért is fizetned kell éjjel/7végén?

A csecsemősök nagyon kedvesek, az osztályos nővérkék nem annyira.

A szülőszoba hangulatos, a vajúdó viszont elég sivár.

2009. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát tudom, hogy mennyit illik adni, de nekem sajnos nincs sok pénzem, ezért a dokinak csak kb 30000-ret tudok adni, ha fogadott, ha nem. Hogy ha fogadok szülésznőt, akkor neki mi az a minimum amit illik adni ? Ezek szerint ha nincs pénzem, akkor inkább ne szóljak a dokimnak ha szülök, hanem annak adjak, aki ott van ügyeletben ?
2009. máj. 8. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem erről az a véleményem, h az ügyeletesnek csak akkor "kell" adni, ha vmi extrát nyújtott.

Fogadott orvosnak meg "illik" tízszerest adni, de ha nem mondja meg, h mennyit kér, annyit adsz, amennyit tudsz/akarsz.

Én rablásnak tartom az egészet, és elég gusztustalan, h egyes orvosok az alkalmankénti 7-8000 után elvárnák a 70-80 ezret!

Nem is fogadtam volna dokit, ha nem lennék vidéki, és nem kellett volna abban a kórházban szülni, ahová tartozom. Én csak ezért fogadtam.

Szülésznőt jobban szerettem volna, de meggyőztem magam, h nincs rá szükség, mert hiszen ők is nők, biztos kedvesek, empatikusak alapból.

Nagyot csalódtam!

Sokáig vajúdtam, és amíg a dokim be nem jött, a kutya nem foglalkozott velem. A közérzetemmel, h kell-e pisilni, leesett a zsepkendőm, ...ilyenek. A párom nagyon későn ért be, addig egyedül voltam, hosszú-hosszú órákon át, a CTG-hez kikötve. Elnéztem azokat, akik fogadtak szülésznőt. Velük foglalkoztak, ágyat igazítottak, beszélgettek, sétálni engedték a kismamát. Hozzám meg senkinek nem volt egy jó szava sem.

Este 10-kor, amikor beért a párom, majdnem elsírtam magam.

Fel akartam hívni még délelőtt a dokimat, amikor a vajúdóba kerültem, de azt mondták, h nem kell, majd ők felhívják, ha "itt lesz az ideje". Na, az este fél 12-kor volt!!!

Ahogy beért, egyből nyüzsögtek körülöttem, mehettem a szülőszobába. Érdekes!

Pedig nem hisztiztem, nem reklamáltam, mégis tojtak rám.

Én nem állítom, h mind ilyenek, lehet, h csak kifogtam, mégis legközelebb fogadok sz.nőt.

Úgy tudom, az ő tarifájuk 15-30 e Ft, de érdemes a "kiszemeltnél" nyíltan rákérdezni.

Amúgy én a dokit is megkérdezném a helyedben, h levezeti-e a szülést 30-ért. Ha rendes, rábólint.

2009. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
p=b Bocsi! :)
2009. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!