Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak Rh negatív nőként?

Figyelt kérdés
Első terhességem 10. hónapjában vagyok és érdekelne, hogy mekkora az esély az nagymértékű ellenanyag termelésre? Mire számíthatok a 2. terhességnél? Elég csak a szüléskor beadni az ellenanyagot?
2011. nov. 7. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

én nem vagyok negatív, de a terhességem elején az ügyeletes doki kicsit félt.


Szóval 6 hetesen nem volt szívhang még és nem kaptam még kiskönyvet. 12-ik hétre rendeltek vissza (külföld). kb 9 hetesen elkezdtem enyhén vérezni és az ügyeletre mentem, és nem volt kiskönyvem, és foggalmuk nem volt hogy mi lehetek + vagy -. aztán mondta a dokim hogy másnap menjek rögtön az orvosmhoz kiskönyvért és nézzék meg hogy mi vagyok. amúgy a doki az elsö alkalommal levetett minden vért, kenetet, szóval az eredmények az orvosmnál voltak.


Akor azt mondta a doki, hogy ha valaki negatív akkor kezd a szervezet ellenanyagot termelni ha gyermek vére a te véreddel találkozik. most még a te véred csörgedezik benne is. de pl bevérzés, vetélés, és szülés esetén mindenképpen találkoznak a vérek, és innen lesz az ellenanyag. így az is kap ellenanyagot aki bevérzik terhesség alatt. ezért is nézik az ellenanyagot többször a terhesség alatt.

2011. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Gondoskodom róla, hogy odafigyeljenek ránk menet közben! :-) (Egyébként az apa pozitív.)
2011. nov. 7. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Jujjjj

NAh most aztán beijedtem!!!

Én negatívos vagyok, apuka pozitívos és a 9. héten bevéreztünk elég durván, de nem csináltak semmit. Pedig volt kis könyv minden. (Igaz akkor volt készülő félben)ÉS azóta nem volt semmi vizsgálat semmi.

most a 16. hétben vagyok...

Kellene valamit tennem???

Én azt hittem eddig, hogy csak szülésnél kell (mert anyukámnál is ez volt a helyzet), mindenesetre szerdán megyünk dokihoz és említem!!!!!

2011. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet azért mert 9 hetesen még nincs placenta, de nem tudom.

nekem akkor ezt mondták. amúgy a terhesség alatt 2x néztek ellenanyagot, elsö és félidös vizsgálatkor.


amúgy tényleg az a nem jó ha a papa pozitív.


egy emberben vagy van vagy nincs RH ezt jelenti + vagy negatív. ha nincs benned akkor negatív vagy. ha apa is negatív lenne akkor nem is kellene ellenanyag mert tuti a gyerek is negatív lesz. de így fiftififti.


de biztos otthon az orvosok másképp nézik ezt, vagy úgy érezte a doki hogy akkor még nem kell.

2011. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Rh negatív vagyok. 3 éve született a kislányom.Nem volt Semmi gond a terhesség alatt, és utána sem. Többször néztek ellenanyagot, mint másnak. Szüléskor kaptam anti-D-t.

Most 28 hetes vagyok a másodikkal. 18 hetesen volt amniocentézisem, utána kaptam anti-D-t. 23 hetesen volt ellenanyag vizsgálat, akkor még nem volt semmi. 27 hetesen viszont már találtak valamit, múlt csütörtökön voltam újabb vérvételen, amit a vérellátóban elemeznek, ellenanyag szintet néznek. Pár nap és meglesz az eredmény, ezután beszélünk újra a dokival. Egyenlőre nem részletezte a várható dolgokat, azt mondta nem kell pánikolni. Az ellenanyag szinttől függ, hogy mi történik, és mi a teendő. A lényeg, hogy most még nincs veszélyben a kicsi, a szülésnél adódhatnak gondok. A továbbiakban gyakrabban kell vizsgálatokra járnom, és annyit tett hozzá, hogy előfordulhat hogy hamarabb fogunk kicsit szülni, tehát ne hagyjam nagyon a végére a dolgokat.

Én azért aggódom rendesen, főleg, hogy elolvastam és megérdeklődtem innen-onnan az összeférhetetlenség következményeit. Remélem nem jutunk el a legsúlyosabb fokig.

2011. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia.én is negatívos vagyok.szülés utáni napon kaptam meg az anti-d injekciót.hogy mire számithatsz a második terhességnél nem tudom ott még nem tartok.de az tuti h szülés után kapod meg a szurit.
2011. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és szorítok a második babát várónak, hogy minden rendben lesz! Én is olvastam sok rémhírt erről, de vannak elavult oldalak, hamis információkkal. Úgy tudom, a 70 évek közepéig volt ez nagy probléma, de az ellenanyaggal már nagyon ritka a vércsere és egyéb dolgok szükségessége.
2011. nov. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!