Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,9 lett a cukorterhelésem...

7,9 lett a cukorterhelésem (cukros lötyivel), mi lesz most?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus és laktózérzékeny vagyok, így a hús és a tejtermékek fogyasztása alapból problémás nálam,(legutóbbi, mert nagyon drágák a laktózmentes termékek) így több szénhidrátot fogyasztok alapból is. A sima, tehát nem terheléses cukromat már másodjára nézték, az 5 alatt volt mindkétszer.

Csokit, fagyit, édességet ugye a tej és laktóz tartalmuk miatt nem eszek, a cukros dolgokat meg sosem szerettem, nem vagyok édesszájú, és mióta terhes vagyok egyáltalán nem is kívánom.

Ha még szénhidrát diétára is fognak, akkor mit fogok enni?

Eddig még egy kilót sem híztam, tehát nem zabálok, odafigyelek arra mit eszek, de úgy érzem ha szénhidrát diétát is kell tartanom, akkor már éhen fogok halni :(



2011. nov. 8. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A zöldséget, gyümölcsöt még mindig megeheted. Szóját ehetsz. A baba érdekében fehérjét is be kell juttatni, így főképp halat kéne enned, de a főttojás sem ártana. Nővérem is vegetáriánus, de a gyermeke egészségéért feladná, ha kell.
2011. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, zöldségek és gyümölcsöket se ehetsz csak úgy. Terhességi cukrod van, valószínűleg szülés után elmúlik. Kérj egy beutalót a Honvédba és ott megtanítanak diétázni. Gondolom csak diéta lesz, mert nem olyan vész a cukrod. Ne izgulj semmi baj nem lesz.
2011. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, én többet ettem, mint előtte, hiába voltam diétán.
2011. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Terhességem előtt nem voltam vegetáriánus, sajnos most alakult ki, semmilyen hús, illetve a tojás sem marad meg bennem, hiába eszem meg.

Feladnám én is szívesen, de nem marad meg bennem, hiába próbálkozom.

Hallal is próbálkoztam, azt kis korom óta nem bírom megenni, de azt is kihányom, sokszor ha már csak ránézek is.

2011. nov. 8. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Dietetikussal kell beszélni, aki segíti beállítania diétát. Fehérjét be kell vinni, ez nem kívánságműsor! Nagyon komoly következménye lehet, ha nem. Laktózérzékenyen azért lehet bizonyos sajtokat fogyasztani és tojást is. A zöldségeket, krumplit, rizst majd számolnod kell a diéta szerint, de fogyaszthatóak.

Hús nélkül terhesen olyan vérszegény leszel, hogy attól kódulsz, másban is van vas, de nem hasznosul úgy, mint a húsból.

Szóval szakember.

2011. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad meg egyébként, hogy hány hetes vagy, de egy picit nekem a pszichésnek is tűnik ez a "mindent kihányok".
2011. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, csak szerencsére nekem nincs gondom a hússal. A szendvicsemet jó sok trappista sajttal szoktam dúsítani, hogy valamivel jól lakjak. Gyümölcsök közül az alma, ami kevés szénhidrátot tartalmaz, azt szoktam uzsonnázni.Nagyon édesszájú vagyok, nekem ezt nehéz betartani.
2011. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!