Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy nőgyógyász...

Szerintetek egy nőgyógyász meg tud úgy vizsgálni, hogy az elindítson olyan folyamatokat amitől beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Ha igen, azt érzi a nő a vizsgálat közben?
2011. nov. 9. 13:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjanak meg rám az elöttem szólók!

De ha a szülés a vizsgálattól indul be akkor is természetes!!!!

Ha az a baba jönni akar akkor az már annyit nem nyom a latba.Sőt szerintem a mamával csak jót tesznek ha rásegítenek kicsit!

Én a harmadik babámat várom.Nem voltak könnyű szüléseim.Én repkedtem volna a boldogságtól ha egy kis turkamurka beindította volna őket, vagy most beindítaná!:)

De engem aztán turkálhattak!!!:))


Persze most én a normális , emberséges vizsgálatra gondolok.Biztos vannak sarlatánok akik a saját érdekükben teszik...nem tudom, az én dokim szuper, így én maximálisan a kezére bízom magam:)


A nővéremnek pld. a harmadik a 39. héten a vizsgálat után indult be...semmi bajuk nem lett tőle, sőt ő is már tökre örült , hogy kijött belőle a baba!

Sok sikert!

Könnyű szülést!

2011. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

13:34-es


nagyon durva hogy egyszer sem vizsgált meg kézzel. fölleg, hogy minden alkalommal be kell írnia, hol tart a méh, mennyire nyitott a méhszáj stb... nekem a petefészkeket is megnyomkodta. sok gyulladás lehet terhesen, amit kézzel simán érezm mert te szisszensz egyet.


nekem volt olyan hogy 30-ik héten érezte, hogy a méhszáj elkezdett nyilni. meg UH-t majd közlte hogy a méhszáj már nem látszik a simán így hüvelyivel megnézte a méhszájat (akkor azzal meg már más nem látszik), és bizony már kezdett nyilni, de ha nem vizsgál meg kézzel észre sem veszi.


de nem te vagy az elsö akitöl ezt hallottam, szerintem az ilyen dokik nem elég alaposak.

2011. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2. szülésem úgy indult be. De nekem nem fájt a vizsgálat! Pedig tuti, hogy megpiszkált, mert nem akart ám még kibújni a kincsem, de a körülmények miatt jó lett volna. Hivatalosan nem volt szülés-indítás, csak a (hangsúlyozom: fájdalommentes) vizsgálat után elkezdett folyni a magzatvíz, és elkezdődtek a fájások. Szerencse, emrt már zöld volt a víz! Pár óra múlva megszületett a baba.
2011. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13.34-es vagyok. minden alkalommal uh-t csinált, kikérdezett, de belém nem nyúlt. uh-n rengeteg dolgot lát, pl. méhszájat is. max. biztonságban éreztem magam, már kettőt is szültem nála.
2011. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmmel is ez volt. A mai napig nem tudjuk,hogy direkt csinálta a doki vagy nem, de a barátnőm irtó hálás volt.

Akkor már több hete nem tudott felállni sem, olyan csípőfájdalma volt. Minden nap gyomorsavat hányt és úgy feszített a hüvelye,mint ha szülne.

Nem mindenkinek leányálom ám a terhesség vége. Van,akit komolyan megvisel, különbözőek vagyunk! Én pl. már elég nehezen bírom, de közel sem vagyok annyira rosszul, mint ahogy szegénykém volt akkor! Főleg nehéz ez úgy,ha mondjuk van mellette még egy tesó, akit el kell látni.

Nem gondolom,hogy baja lesz a babának,hogy 39. hétre születik, nem 40-re! És jól írta valaki, ha egyáltalán nem akar beindulni a szülés, akkor ettől sem fog!


35 hetes

2011. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmilyen vizsgálattal sem indult be, pedig a kórházban a 42. héten próbálkoztak vele. Nekem nem jött be. :( Oxitocint kaptam. :(
2011. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2011. nov. 9. 19:27
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerintem a doki indította be bár nem mondta nekem. Mindig nagyon finoman vizsgál, hozzáteszem, hogy terhesség alatt 1x vizsgál a 20.héten és 1x a legvégén ez az első gyerekemnél 40+6héten volt. Akkor úgy megvizsgált, hogy csak úgy torzult az arcom. Ez du.2 körül volt, hajnali 3-kor görcsökre ébredtem, elment a nyákdugóm aztán sajnos nagyon sokat vajúdtam egészen este 3/4 7-ig amikor is megcsászározott mert bár kitágultam nagy nehezen, nem jöttek a tolók. Biztos nem azért csinálta mert unatkozott vagy elutazott mert a magánrendelésének az első órájában kellett behívni hozzám (addig telefonon tartották a kapcsolatot a szülésznővel) és így elég sok pacienst kellett hazaküldenie ami elég sok pénz lett volna neki. 7000 ill. 9000Ft nála egy vizit. Vagy 10 ember biztosan kiesett ott neki mert alig lehet időpontot kapni nála olyan sokan vannak mindig.

Ezt csak azért írom mert valaki azt írta milyen etikátlan az a doki aki beindítja vagy rásegít ilyen módon a szülés beindulására. Szerintem nem volt etikátlan, hogy egy kicsit már segített rajtam 41 hetesen mert amikor vizsgált még mindig teljesen zárt voltam azt mondta. Nem tudom mikor indult volna el magától a bébim de nekem már nagyon elegem volt a terhességből. :O

2011. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És még annyit írnék szintén az egyik válaszoló kommentjéhez, hogy az én dokim is 2x vizsgál meg a terhesség alatt. Én ennek örülök, minek birizgáljon ha nem muszáj? Én a másodikkal vagyok most 30 hetes (az elsőt is nála szültem) és abból, hogy nem vizsgált meg még nem volt bajom. Uh-t csinál minden találkozáskor 4 hetente. Különben modernebb felfogású dokik már nem vizsgálnak minden alkalommal. Ez akkor volt fontos amikor csak a kötelező uh-at csinálták a kismamáknak az SZTK-ban, egy terhesség alatt aszem 4 ilyen van. Akkor persze, hogy meg kellett vizsgálni kézzel hisz nem volt más alternatíva. Most ott van erre az uh a legtöbb magánrendelőben.
2011. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

40-dik hét után 3 doki vizsgált meg 1 héten belül ilyen célzattal. Mondjuk én teljesen zárt voltam, külső belső méhszáj. Hát hogy lehet-e érezni???? Sírva jöttem ki a vizsgálóból... Végül 41 héten császár lett a vége, nem lehetett magzatvizet se nézni, és kiderült utólag, hogy rosszúl volt ékelődve a fiam, tehát ha beindul se tudtam volna megszülni. Az első 2 vizsgálat után még egy barna folt se lett a bugyimon, pedig ott volt a vizsgálatnál a szülésznőm, és mondta, hogy még neki is fájt a látvány... A 3-dik ilyen élmény után azt mondtam, hogy nem született meg az a doki akinek én mégegyszer ilyet megengedek.

Bejöttek a doki a szülőszobára császár előtt mondták meg akarnak vizsgálni, én meg mondtam szó se lehet róla:-DDDD aztán meggyőztek, hogy ezt már nem azért nézik, hogy induljon, mert már folyt az infúzió a császárhoz. Ez a vizsgálat tényleg nem fájt.

2011. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!