Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ÁEK/MÁV-ban hogyan működik...

Az ÁEK/MÁV-ban hogyan működik a genetikai tanácsadás?

Figyelt kérdés

A lelet már megvan magánból, de a genetikai konzultációt az államiban szeretném.

Ki utalhat oda be, mennyit kell várni?

Melyik telephelyen van?

Esetleg elérhetőséget tud valaki?


2011. nov. 11. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt, hogy az Istenhegyin megvolt a lelet, és onnan kaptam az egyik dokitól beutalót, meg javaslatot amniocentézisre, előtte genetikai tanácsadásra.


A kettes telephelyen van, legalábbis én ott voltam, 1 héten belül kaptam időpontot!

Bemész az épületbe, felveszik az adataidat, elirányítanak.

Maga a tanácsadás nem volt semmi! Egy kis szobába be kellett menni, aláírni egy papírt, hogy akarom e a vizsgálatot, stb. Egy szó sem esett nálam semmilyen genetikai dologról!Egy kérdést sem tettek fel a családunkkal vagy ilyesmivel kapcsolatban. Még kérdezni sem tudtam!! Hajtottak kifele a szobából!Egy megsavanyodott öreg csávó volt ott.

Aztán uh-ra kellett menni, az kb 2-3 perc volt, semmi extra, semmi alaposság, csak amennyit nagyon szükséges, gyorsan megnézték.

Mi kb 10-en voltunk, én voltam az utolsó, 12-re kellett odamennem és olyan 2-ig eltartott ez az egész.Volt aki hamarabb ott volt ugyebár, olyan 11 fele már, azt behívták hamarabb.

Nekem ez után jött az amniocentézis, amire még kb 1 órát várni kellett.


Szóval ha valamit érdemben meg akarsz tudni, akkor szerintem ne oda menj!

2011. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Ha komolyabban érdekel, akkor keresd fel a Sejtbankot, ott Czeizel doktor rendel, asszem 10 ezerért minden hétfőn, és adnak időpontot.

2011. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor tényleg inkább a magán.

Én nem szúratnék, és nem bántanám a babám, csak szeretnénk tudni, mi várható.

Amúgy 1:364-hez az arány a Down-kórra, lombik volt, azt mondták ez közepes kockázat.

2011. nov. 11. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!