Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamáknak, miért olyan...

A kismamáknak, miért olyan nehéz mindent csinálni nagy pocakkal?

Figyelt kérdés
pl::lépcsőzni,táncolni,vezetni.stb
2011. nov. 11. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmihez nem férsz oda:(
2011. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mert a lábadnak 7-8 hónap leforgása alatt hirtelen rádszakadt +tizensok kilót kell elcipelnie. NEm évek alatt hízod fel azt a 15-20 kilót, hanem pár hónap alatt. És azonkívül a baba meg a méhed minden belső szervedet felnyomja, hogy helyet csináljon magának. Nekem pl. a tüdőmet meg a szívemet nyomja, néha alig kapok levegőt.
2011. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Feltetelezem, hogy nem vagy/voltal meg terhes.

Rajtam peldaul 15kg viz gyult fel + egy majd 4 kilos baba ficankolt bennem. A bokam nem latszott, annyira dagadt volt, pedig sokat pihentem. Raadasul, ahogy mar elottem irtak, az osszes belso szerv atrendezodik sokkal kisebb helyre, es ezt tetezi meg az is, hogy neha a baba mocorgas kozben bele-bele rug a belsoszerveidbe, rafekszik a holyagodra, ami nem egy kellemes erzes :D

2011. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden kismamának.Én nem vizesedtem, híztam, még utolsó nap is vezettem, lépcsőztem.
2011. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Én híztam 15 kg-ot, de mindent tudtam csinálni, csak kicsit lassabban és megfontoltabban. Azért egy óriási pocakkal nem egyszerű bármit is csinálni, de nem lehetetlen :)

A kórházba is én vezettem be a 40. héten 5 perces fájásokkal, ráadásul 20 percet a dugóban araszoltam a Petőfi-hídon, tök jó volt... :)

Ja és simán lépcsőztem, táncoltam, takarítottam, ablakot pucoltam, bevásároltam, cipekedtem stb.

A terhesség nem betegség, csak sokan hajlamosak nagyon elhagyni magukat...

2011. nov. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az első 5 válaszolónak,köszike.Köszönöm szépen,válaszolók.
2011. nov. 12. 15:28
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is mindent csináltam, lakásfelújítás volt, mindenből kivettem a részem, takarítottam, szülés előtti nap még vezettem. De az utolsó hónapban értelemszerűen már minden nehezebben ment :)
2011. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

1: Lépcsőzni nem ajánlott, mert elmehet a baba.De egyébként is minimum 12 kg megy fel egy nőre terhesség alatt, és nem esik jól a végén már gondolkozni sem arról, hogy lépcsőzzön.

2: Táncolni meg nehézkes.Én próbáltam, de annyit tudtam, hogy jobbra balra raktam a pocimat.Volt Dance!!!!! :D

3: Vezetni nem tudok, de szerintem egyrészt azért sem jó, mert mi van ha baleset van (mondjuk lehet az anyós ülésen is szenvedni balesetet), vagy begörcsöl hirtelen a poci vagy bármi történhet ami elveszi a figyelmet a vezetéstől.

Én 12 kilót szedtem fel, a babán kívül csak víz volt rajtam.Nem látszódott a bokám a víztől.10 percenként pisilni kellett.Állandóan fájt a derekam, amúgy sincs jó állapotban a gerincem.A gyerek folyamatosan rúgta a bordáimat, gyomorsavam volt.Pfff..nekem egy átok volt az egész.Ja meg végig hánytam, szinte naponta.Na hát nekem nem a pocakommal volt bajom, hanem azzal, hogy fél napot az ágyban kellett töltenem, mert arra nem volt erőm, hogy gondolkozzak.(persze táppénzen voltam)Apa adta rám a cipőt, mert ha lehajoltam nem kaptam levegőt.Volt, hogy az ágyból is kellett egy löket hátulról, hogy felkeljek.Hirtelen az ember úgy érzi, hogy egy sörös hordó.Arról nem is beszélve, hogy lent is nyom a baba a vége fele idegeket, amitől nekem a belső combomban olyan érzés volt, mint ha valaki markolászná..

Remélem ez elég indok volt! :)

2011. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 11kg-ot híztam.Nem volt túl nagy hasam,a végén már nekem is nehezen ment a mozgás.Lépcsőznöm kellett mivel a 2.emeleten laktunk és a cipőmet is feltudtam venni,ha nehézkesen is de ment.
2011. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,válaszolók. :P :D: )
2011. nov. 17. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!