Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok! De...

16 hetes kismama vagyok! De miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit nem érzel? Rosszullétet, vagy a babát?
2011. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A babát nem érzem! Mint ha nem lennék az! Elvileg már meg kellet volna mozdulnia! Szerintem a pocakom sem nőt!
2011. nov. 15. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
én is így voltam. Teljesen idegesített a dolog, hogy nem érzem át hogy nemsokára anya leszek. Pedig 16 hét már eltelt. Ha az ember valamire vár ez rengeteg idő. Ráadásul egyik jó ismerősömmel "egyszerre" vártunk babát, neki már nőtt a hasa és pont ekkor meg is mozdult neki már. Nekem még 3 hetet kellett rá várnom. De onnantól egy csapásra szálltam a fellegekben. Majd írj, hogy mikor mozdult meg.
2011. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy meg írom! Lehet, hogy csak álmodtam az éjjel de mintha meg mozdul volna! De lehet, h azért mert már szeretném érezni! És te most hány hetes vagy?
2011. nov. 15. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Most várom a harmadik babámat. Azt mondták a könyvek, hogy harmadik terhességnél 16 hetesen már érezni kell a mozgást. Hát, én nem éreztem. Pontosabban, nem éreztem egyértelmű jelét. Közben már az első babájukat várók is írták, hogy érzik a babájukat. A dokim legyintett, és megnyugtatott:" Lehet, hogy amit éreznek, az nem is az." Hozzátette, az ember alkata sem mindegy, és az sem, hol fekszik a lepény. Mert ha elől, akkor nem nagyon érezhető a csemete, csak ha túlnövi a lepény nagyságát. 18-20 hét között érzed majd, hogy ez tuti ő volt. Lehet ez hamarabb is, de előfordul, hogy valaki csak a 22. héten érzi először. Azért Kérdezi az orvos majd az első magzatmozgás időpontját, mert módosíthat a szülés kiírásán is. Tehát, ne izgulj! Biztos minden rendben van, csak nyugi! Ne hasonlítsd magad más kismamához sem, mert te is, meg a babád is és a terhességed is egyszeri és megismételhetetlen! És minden terhesség más és más. Ha csak úgy tudsz megnyugodni, menj el UH-ra, ott láthatod a kicsikédet.

Majd írj, hogy mikor mozdult meg!

2011. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8:50-es vagyok. Igen azt nem írtam, hogy ez anno volt. Azóta 2 gyermekem van. És igen, a másodiknál én is azt hittem előbb fogom érezni, mert ugye a nagy átlagnál így van (meg hát már tudom mit kell érezni). Hát meg kell jegyeznem a második babám "csak" a 20 héten mozdult meg. Hidd el pár hét és érzed majd. Amúgy nekem is a mellső falon volt a lepény és ezt én is hallottam, hogy ilyenkor kicsit később érződhet.
2011. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia én az elsőnél csak 21 hetesen éreztemA másodiknál meg 16hetesen.
2011. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16 hetesen még kevesen érzik mozogni az első babát. Megmozdul az már sokkal korábban is (9. hét körül) de azt még nem lehet érezni.

Azzal sincs semmi baj, hogy még nem nagy a hasad, nekem pl csak a 20 hét körül kezdett rendesen nőni, pedig alacsony vagyok.

2011. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! És ti, hogy vagytok?
2011. nov. 16. 08:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Első baba esetében általában a 20. hét körül lehet legelsőnek érezni a mozgását.De van olyan aki a 22. hétig szinte semmit nem érez. Sok mindentől függ: testalkat, méhlepény elhelyezkedése, a baba elhelyezkedése stb. Én a 17. hét körül éreztem elsőnek, bár akkor nem voltam biztos benne, hogy azt érzem..most már tuti, hogy babó volt akkor is csak nem olyan intenzíven mint most. Egyszóval nincs miért aggódnod:) Boldog babavárást!:)

22hkm

2011. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!