Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti mit csináltok...

Kismamák! Ti mit csináltok otthon ha nem tudtok dolgozni, mert mondjuk olyan a munkakörötök, hogy kiírtak táppénzre pl veszélyes anyagok miatt? Mivel töltitek a napotok? 18. hetes kismama

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én rádásul egy hete még pihenésre is vagyok ítélve. Elég uncsi...tvzek, netezek, honfoglalózok, cérnával jelölgetem a kisruhákat(több helyről kaptunk, nem akarom összekeverni). Ha unalmas is, de a babáért mindent. Most 30 hetes vagyok, 4 hétig csak ágy, de utána majd bátrabban álok neki a kisruhák mosásához vasalásához, ami inkább álló munka. ja és keresztrejtvényezek.
2011. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt rengeteget "csavarogtam" (mondjuk akkor tavasz/nyár volt). Mentem barátnőkhöz, szülőkhöz, testvéremhez, vásárolni... amikor itthon voltam, akkor főzöcskéztem, takarítottam. De volt néha olyan nap, hogy szinte fel sem keltem. Csak tv, és internet :-)
2011. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is néha pörgök (főzés, takarítás "csavargás") :) néha meg olyan lusta vagyok, hogy legszívesebben egész nap csak tv-znék én is
2011. nov. 14. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
20.héttől lettem veszélyeztetett terhes tehát itthon vagyok, szervezem a karácsonyt, ajándékokat már most mert nagyobb pocakkal már zűrösebb lenne, meg a karácsonyi tömegbe nincs is kedvem valami nyavaját összeszedni, rendezgetem a szekrényeket( végre és lassan:), recepteket végre bemásolom egy füzetbe mert minden szanaszét papírfecniken van, tervezgetem a karácsonyi menüt, neten nézelődöm mit kellene:)) , diót török apránként és megpucolom, kitakarítom a számítógép meghajtóján a dolgaimat, olvasok, filmeket töltök le és nézek, van, hogy csak lustálkodok egész nap és néha jól esik:))23 heteske
2011. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én reggel elviszem az oviba a 3 éves lényom. Ez egy jó órás séta oda-vissza. Van hogy elgyalogolok az ugyancsak elég messze lévő nagyobb ABC-be is. Közben nézelődök, kirakatok stb. Hazajövök, akkor házimunkázok, rendezkedek, szekrényeket takarítok, tervezgetek, hogy mit hova tegyünk. Főzök vacsorát mire hazaérnek a többiek. Elintézem a hivatali ügyeinket, bepótoltam az egészségügyi elmaradásaim (pl. fogorvos). Netezek, eladom a Vaterán a már felesleges holmiainkat.

Azon gondolkodom, hogy varrok egy új teknősbékát, mert a régi már nagyon szakadt:)

2011. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én munkanélküli vagyok, kb mióta kiderült, hogy terhes vagyok.

Szóval immáron 26 hete :) Én nyáron jöttem-mentem, strandoltam amikor nagyon meleg volt, szerveztem a nyaralásunkat.

Aztán utána volt egy 3 hetes pihenős időszakom, amniocentézis miatt, akkor 1 hétig pihentem, tv-ztem, neteztem, aztán egy kis házimunka, meg összeírtam mit veszünk a babának, meg megnéztem neten, hogy hol akarom megvenni, esetleg hol olcsóbb.

Aztán lakás felújítás, immáron 3 hete megy hogy rendet rakok, csak úgy szép lassan, ahogy bírom. Szelektálok is, meg meg-meg állok 1-2 dolognál nosztalgiázok, stb :) Ez kb az egész napomat elveszi. E mellett házimunka (főzés, mosás, takarítás, vásárlás,csekkek befizetése) jut minden napra.

Végül is nagyjából azt csinálom, mint amit előtte is, csak jóval kényelmesebben+net+tv+olvasás !

2011. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A diótörésen én is gondolkodom, mert tegnap összeszedtem a már lepotyogott diókat. Sétálni újabban én is szoktam. De már nagyon várjuk hogy megszülessen a pici :)
2011. nov. 15. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!