Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös vajúdó szoba- mik a...

Közös vajúdó szoba- mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Budapesten a 2.sz. Szülészeti Klinikán szeretnék majd szülni, ahol úgy tudom, közös vajúdó van. Kicsit megrémisztett, amikor meghallottam, nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen intim és fájdalommal teli eseményt "megosszak" a férjemen kívül másokkal.

Ha bárki van, akinek van tapasztalata az ilyen vajúdókról, kérem írja meg, hogy milyen volt. Köszönöm előre is!


2009. máj. 10. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért ne úgy képzeld el mint a egy várót ahol egymás hegyén hátán vannak az emberek. A közös vajudóban egy nagy teremben van több ágy és általában paravánnal vannak elválasztva az ágyak. Inkább az a kellemetlen ha olyan kismama vajudik akinek egetrengető sikoltozásától visszhangzik a szülészet, na az rosszabb mindennél.

Ahol én szültem ott két vajudóágy volt egy szobában paravánnal, de akkor éppen csak én szültem egyedül.

2009. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

SOTE II

Nincs paraván (ill. én nem láttam elhúzva egyet sem fél nap alatt).

Nem gáz, kivéve, ha kifogsz egy olyan nőt, mint én. Mellettem üvöltött az orvossal, h szedjék már ki belőle a gyereket azonnal, mert neki FÁÁJ! Üvöltött, visított, hisztizett. Szerencsére gyorsan elvitték.

Amúgy nem rossz a vajúdó, mki csendben van, halkan beszélget a párjával, v csendesen nyögdécsel.

Mi egymás CTG-it kommentáltuk. :) (sajátodat nem látod)

Ami nem tetszett, az a nyitott ajtó, mert a szülőszobákból néha behallatszott a kiabálás, az nagyon lelombozó; meg a sivár, üres falak.

2009. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, éppen ettől félek, hogy valaki majd nem tudja türtőztetni magát, engem viszont az nagyon frusztrálna. Vagy esetleg ha éppen én leszek kiborulva, zavar, hogy mások látják. Nem tudom, mit tegyek, mert a dokim ott dolgozik, szeretnék nála szülni, de ez a közös vajúdás rettentően elijeszt.
2009. máj. 10. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Az a helyzet,hogy akkor már mindenki inkább a saját gondjával/fájásaival/ lesz elfoglalva és nem nagyon érdekel senkit a "külvilág",persze,ha valaki hangosabb,azt meghallja a másik,de ez sem olyan ijesztő,ott ez van megszokva.
2009. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm is így szült. pont egy cigányasszonnyal együtt, aki végigordított, sikoltozta, jajgatta a szülést, amit persze mindenki hallott. a b.nőm azt mondta, nagyon zavaró volt, a férje nem is marad bent a szülésnél, kiment, mert nem volt kíváncsi más szülésére.
2009. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Közös vajúdószoba-rossz tapasztalat.A különálló-szuper!Volt részem mind a kettőben!

2009. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4-en szültünk akkor éjszaka. Én voltam persze a negyedik, és végíg kellett hallgatnom a többit. De olyankor az ember úgyis csak magával van elfoglalva, bár tényleg rossz hallagtni mások vajúdását.
2009. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Hát, nem túl jók a tapasztalatok, ahogy ezt gondoltam... :( Vajon lehet külön vajúdót kérni? (Gondolom nem, mert akkor biztosan Ti is kértétek volna...) Ezt még jól át kell gondolnom, pláne hogy első szülés lesz, és nem szeretnék lesokkoltan kijönni majd szülés után.
2009. máj. 11. 07:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Én augusztusra vagyok kiírva,és ha minden igaz a fehérvári kórházban szülök. Itt is közös a vajúdó,de itt még a párom sem jöhet majd be. Ettől én is félek.
2009. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!