Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez az aggodalom?...

Szilvi01 kérdése:

Normális ez az aggodalom? (folytatás lentébb)

Figyelt kérdés
Sziasztok Kismamik. 15 hetes vagyok és mostanában nagyon rosszakat álmodok a picivel kapcsolatban ez normális? A másik kérdésem az lenne,hogy mivel nem érzem még a picit,hogy bizonyosodhatnék meg arról hogy minden rendben van vele.Nem szoktam görcsölni és nincsen semmi fájással járó tünetem.Magándokihoz nem szeretnék menni most,van vmi tipp ötlet? Van mikor megsimizem a hasam és én is érzem ezt pezsgéses buborékolásos érzést,de ezt se mindennap..Ez a pici lenne?Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. nov. 16. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egészséges vagy? Nincs vérzés és görcs? Nincs semmi furcsa? Azt írtad nincs, tehát akkor a baba egészséges, és nincs vele baj. Ez járjon a fejedben.


A bizsergő érzés már lehet ő (én 15 hetesen éreztem meg őt először, tényleg olyan volt, mintha bizseregne, buborékolna a hasam).


Az aggódás természetes, de ne parázz rá nagyon. Hamarosan többet és jobban fog mozogni, így majd többször érezheted őt, többször fogja megmutatni, hogy milyen jó dolga is van neki odabent.


Szép terhességed neked! Éld át minden percét, mert gyorsan elrepülnek ezek a hónapok.

2011. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen teljesen egészséges vagyok,és nincs semmi görcs meg ilyesmi. Akkor megpróbálok nem idegeskedni a semmin:D köszi a megnyugtatást:)
2011. nov. 16. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is álmodom csomószor rosszat, bár általában nem a babával kapcsolatban, szerintem ez természetes ilyenkor, hisz tombolnak bennünk a hormonok! A babád biztos jól van, hisz neked sincs semmi bajod. A kritikus időszakon már rég túl vagy, szóval nincs min aggódnod, a babádat meg nemsokára érezni fogod, én 17 hetes pár naposan éreztem előszőr, hogy biztosan ő. 30hkm
2011. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó.a 12heti uh-n minden rendben volt,a 18 heti meg csak 3 hét múlva,remélem hamarosan én is érzem majd a babót.Boldog babavárást mindenkinek.
2011. nov. 16. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon megtudlak érteni. Én sem voltam egy aggódós tipus, EDDIG! Mig meg nem mozdult azon idegeskedtem, hogy ott van-e még egyálltalán. Mikor meg már mozogni éreztem akkor meg, hogy miért nem mozog most éppen. Most is tiszta idegesnek érzem magam tegnap óta. Még megszólalni sincsen kedvem. A baba teljesen jol van , ma voltam ultrahangon. Tök boldognak kellene lennem én meg itt depizek. De szerintem a hormonoktol van ez az egész. Legszivesebben sírnék, de, hogy miért azt nem tudom megmondani. Tiszta hülye vagyok.

2011. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok ilyen aggódó. Első babámat várom,és én is azt hittem végig felhőtlen a terhesség,de mostanában rám jött ez az aggódás,vagy inkább nyugtalanság,most jelenleg azt várom mikor fogom először érezni a picit. Aztán gondolom ugy leszek vele mint te, hogy utána meg azon parázok miért nem mozgolódik éppen.Szörnyű ez az állapot.
2011. nov. 16. 19:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt már egy elhalt terhességem, úgyhogy elég paramami lettem.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem otthoni magzati szívhang hallgatót, ha rám jön a para, gyorsan lecsekkolom a babát és lenyugszom. A 13. hét után mindig megtaláltam a szívhangot amikor kerestem, néha könnyebben, néha nehezebben, de mindig meglett előbb-utóbb. Nagyon tudom ajánlani, megnyugtató, ha van otthon ilyen.

2011. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsótól azt megkérdezhetem hogy mikor volt ez az elhalt terhesség voltak tüneteid,illetve ezt észrevetted valahogy?hányadik héten történt?nagyon sajnálom egyébként.Szerintem nincs ettől szörnyűbb dolog.
2011. nov. 17. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:

A 9. héten derült ki, hogy nem él a baba, előtte a 7. héten voltam UH-n, akkor még volt szívműködés, úgy tűnt, hogy minden rendben. Tünet annyi volt, hogy időnként volt egy kis barnázás, de ez az elejétől kezdve megvolt, időnként elmúlt aztán megint kezdődött, a doki nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Szóval hidegzuhanyként ért a dolog az UH-n. Ápr. 1-én műtöttek, a doki 2 hónap szünetet javasolt, azt kivártuk, aztán júniusban terhes lettem. Most 22 hetes vagyok, eddig minden oké.

Ne izgulj, a 12 hét után az ilyesmi nagyon ritkán fordul elő, az első trimeszterben gyakoribb.

2011. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,hogy visszaírtál. Nekem semmi ilyen tünetem nincs,viszont a magzati szív utlrahangot megfogom rendelni, úgy döntöttem ennyit megér nekem hogy ne idegeskedjek,és megnyugtassam magam. Boldog Babavárást neked!
2011. nov. 18. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!