Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha úgy érzem sokszor...

Normális, ha úgy érzem sokszor, hogy az egész terhesség egy "nagy aggodalom"?

Figyelt kérdés

Az elején:

- hogy sikerült-e?

- hogy jó helyre ágyazódott-e be?

- hogy van -e szívhang?

- hogy rendesen fejlődik-e?

- hogy ne legyen genetikai betegsége.

Aztán később:

- hogy mozog-e rendesen?

- hogy szépen fejlődik-e?

A végén:

- jól fekszik-e?

- érett-e?

- könnyen születik-e?


Én igyekszem nyugodt lenni, meg bízni minden jóban, de sokszor úgy érzem egy aggódalom az egész. Ha megszületik, elszállnak az aggályok? Vagy újak jönnek? Gondolom az utóbbi.


2009. ápr. 2. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi.

Ezért kéne megpróbálnod nem annyit foglalkozni a dologgal. Tudom, hogy nem könnyű. Én is igyekeztem nem foglalkozni a kicsivel, nálunk, azt mondtuk, hogy mostantól jöhetnek és nem idegesítettem magam beágyazódással és ilyesmikkel. fél év múlva terhes is lettem az elsővel, aztán két évente a másik kettővel. A terhesség alatt sokat tanultam, házépítést vezényeltem le, olvastam nem idegesítettem magam azzal, hogy "mi baj lehetne", mert minek idegeskedjek olyan dolgokon amik csak lehetnének.

Azt hiszem ma túl tudatosan látnak neki a nők már a fogamzásnak is és túl jól akarnak mindent csinálni. Ettől minden csak rosszabb lesz, idegileg biztosan.

Lazíts, minden rendben van, ne azon gondolkodj, ami csak feltételes mód.

2009. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is végig aggódtam,mert elötte volt egy vetélésem, és most a terhességem alatt kétszer is kórházban voltam.Alig vártam,hogy megszülessen és tudjam,hogy egészséges!Teljesen megértelek!

A dokim azt mondta,hogy utána jön az igazi aggódás.Persze most is van,de én most már nyugodtabban élem át a dolgokat!

Könnyű szülést!

11 hetes kislány anyukája

2009. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 edus83 ***** válasza:
Szia én még csak 6hetes vagyok,és nincs még szív hang sem:((,de minden napom rettegés,hogy következő vizsgálaton minden rendben legyen ,ott legyen most éppen azon ,hogy legyen szívecskélye és dobogjon.))!!Szóval egyet értek nagy rettegés az egész!!Régen bezzeg olyan simán ment ez!!!Remélem sikerül első babámat kihordanom!!!:))De én is azért próbálok pozitívan hozzá állni:))
2009. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!