Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező az ultrahangvizsgálat...

Kötelező az ultrahangvizsgálat a 28-30. héten?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy igen, ez a harmadik kötelező vizsgálat. 28+4 hetes vagyok, ma voltam a "rendes havi" ellenőrzésen és azt mondta az orvos, hogy ha nincs panasz, csak egy hónap múlva (december 14-én) kell mennem újra. Akkor meg már 32 hetes leszek!


Szerintetek felhívjam a terhesgondozót, hogy csak véletlenül maradt-e el a beutaló adása?


2011. nov. 16. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia kedves kismama

a kötelező ultrahang már ha hívhatjuk így hiszen semmi se kötelező...a 32 dik heti a következő nagy uh+vizsgálat.

én nem tudok róla hogy a 28-30. héten szoktak volna uh-got csinálni legfeljebb ha fogadott dokid van akkor csinál külön kérésre..

úgyhogy nem vagy lekésve, vmit félreértettél


nálunk például debrecenben meg ugye sok helyen 32- dik héten van uh, utána a 38-dik és annyi..így már a vége felé, ha meg túlhordod terminus után minden nap NST, AMNIOSZKÓPIA ..de hát az még odébb van :)


úgyhogy ne aggódj, minden rendben van , de hogy megnyugodj

belinkeltem neked a kötelező vizsgálatok listáját


[link]


boldog babavárást, (1,5 éves kislány anyukája)

2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
igen, kötelező
2011. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Az aggasztott, hogy már betöltött 32 hetes leszek, mikor megyek a terhesgondozóba, mire meg még időpontot kapok ultrahangra...


Egyébként a kórház honlapján láttam, hogy 30-31. héten kötelező az UH.

[link]


No, hát de ők tudják :)


Köszönöm még egyszer, minden jót Nektek :)

2011. nov. 16. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Én - bár nem ugyanabban a kórházban fogok szülni - 4 hetente járok ultrahangra, ez a hét a 28. hetem, most pénteken fogok menni (de nem kötelező az ultrahang, csak a dokim mindig csinál), a következő a 32. heti lesz, ezt a betöltött 32. héten fogja a dokim elvégezni. Úgy tudom, hogy papíron a 32. heti ultrahang egy fontos, átfogó vizsgálat, ahol megint tüzetesebben megnézik a babát.
2011. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! :)
2011. nov. 16. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!