Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadás vagy 4D...

Genetikai tanácsadás vagy 4D ultrahang?

Figyelt kérdés
35 éves múltam,20 hetes terhes vagyok,a második gyermekemet várom.Minden eredményem tökéletes,de az életkorom miatt felajánlották a genetikai tanácsadást.Viszont az orvos és a védőnő is azt mondta,nem látják indokoltnak.Helyette javasolták,hogy menjek el 4D ultrahangra.Szeretnék véleményeket kérni,mert nem tudom mit válasszak.A védőnő azért van a 4D mellet,mert többet ér egy alapos ultrahang,mint egy elbeszélgetés...Szerintetek????
2011. nov. 16. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a 4D-t nem hagynám ki. Amellett, hogy nagy élmény, tényleg sokkal többet látni, alaposabban meg lehet nézni a kicsit.

Genetikai uh-n voltál? Mert az is sokkal többet ér, mint a tanácsadás! Ez 2 dimenziós volt, de itt fontos is, hogy az legyen, és lássák a szervek két dimenziós metszetét. Ebből is sok minden leszűrhető.


Szóval 4D-re szavazok.

2011. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ,most voltam a genetikai uh-on.Ott is minden rendben volt,ez alapján is mondta a doki,hogy nem indokolt.Csak ugye az életkorom miatt fel kell ajánlani...
2011. nov. 16. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
4D-re elmennék a helyedben, de nem is a korod miatt, hanem mert tök jó élmény :)
2011. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,tudom:)Az elsővel is voltunk.Akkor szerintetek is többet ér a 4D,mint egy beszélgetés,esélylatolgatás????
2011. nov. 16. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem többet ér.


Nálam nagyon alaposan megnézték minden porcikáját 4D-n. Ha jó a szonográfus, akkor nagyon alaposan végignézi a babát. Szerintem ez sokat ér.

2011. nov. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a genetikán csináltak ultrahangot (2D), nem csak beszélgetés volt.


Én összekötném a kellemeset a hasznossal, és ha van rá lehetőség, elmennék egy szakemberes 4D-re (mondjuk a Praxisba, vagy az Istenhegyire, Hajdú doktornőhöz) :)


Nyugodt, boldog babavárást kívánok! :)

2011. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A genetikai uh nekem is meg volt,a kórházban,ahol szülni fogok.De ez a genetikai tanácsadás lenne,az 1-es számú klinikán.Most volt ott egy ismerősöm,és neki is csak beszélgetés volt.Azt mondták neki,csak akkor lett volna UH,ha valami eredménye rossz lett volna.
2011. nov. 16. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó.

Akkor lehet, hogy nekem az AFP miatt csináltak ultrahangot.


Így tényleg nincs értelme rászánni egy napot a genetikai tanácsadásra! :)

2011. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha olyan dokihoz mennél 4D-re aki genetikus is? Szegeden van ilyen, biztos van Pesten is. Egyébként szerintem is többet ér a 4D, mint a százalékok amiket a genetikán néznek. Bár az is tény, hogy nem mindegy ki nézi azt az UH-t.
2011. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!