Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes cukorbeteg kismama...

17 hetes cukorbeteg kismama vagyok! A betegségem nem a terhesség alatt alakult ki. Merckformin XR 500 mg-os tablettát szedek, este 1 szemet. Minden orvos mást mond! Ti mit gondoltok? Volt aki szedte és így hordta ki a terhességét?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy minden orvos mást mond, az egyik megijeszt a másik bátorít, nyugtat, a gyógyszerszedést és a baba egészségét illetően! Van orvos aki vetéléssel fenyeget, van orvos, aki meg azt mondja, hogy egyesek csak túl aggódják!
2011. nov. 18. 18:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Én szedem a merckformin xr 500-at este 1 szemet. Az előző terhességnél azt mondta a doki hogy azonnal hagyjam abba, abbahagytam, addig semmi baj nem volt míg szedtem, ahogy abbahagytam jött a barnázás, vérezgetés, végül a 8 hét elején már nem volt szívhang, elvetéltem:(

Most újra babát várok. le nem teszem a metet, 10 hetes vagyok, és probléma mentes, szedd, ne hagyd abba!!! Inzulinra nem szorulunk, mert az magas cukor értéknél kell, a ló tulsó oldalára se szabad átesni. Én végig fogom szedni szülésig. Van egy oldal www.pcos.hu, www.pco-szindroma.hu, ha azt elolvasod megérted miről beszélek, NEM SZABAD ABBAHAGYNI!!!!!

2011. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál nekem! Pontosan így gondolom én is! Egyébként szakember vagyok és akár ki bármit is mondott nem hagytam abba, mert nagyon jól tudom én is, hogy nem egyszerű eset a PCOS! Mégis az ember megijed, ha vetéléssel fenyegetik... Én is vérezgettem a legelején, kész rémálom volt, de hál Istennek megtámogatták a női hormon (ösztrogén) szintemet és megmaradtunk! Remélem minden rendben lesz most már, nem aggódom annyira, így hogy megírtátok a tapasztalatotokat! Jó egészséget és boldog várandósságot kívánok neked!
2011. nov. 20. 20:35
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Voltam dokinál és azt mondta ne aggódjak! Nincs semmi baja és nem is lesz a babának, mert nem magas a cukrom, a gyógyszer pedig nem okoz fejlődési rendellenességet! Mivel azt mondta, hogy bőven 7 mmol/l alatt van a cukrom, nem is kell szednem a gyógyszert, viszont, nagyon szigorúan be kell tartanom a diétát meg a vércukromat folyamatosan ellenőriznem kell, hogy hogy alakul. Azt mondta, hogy csak abban az esetben kell majd az inzulin, ha 7 mmol/l fölé emelkedik az éhgyomri cukrom! Reméljük nem következik be!

2011. nov. 23. 18:21
 14/17 anonim ***** válasza:
De jó, tartsd be a diétát, azért mérjél cukrot, nem lesz baj.
2011. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Ha bárkinek tudok segíteni a diétázással kapcsolatban nagyon szívesen segítek! Kiváló diabetikus sütemény receptjeim is vannak amiket mi is nyugodt szívvel fogyaszthatunk! Pl. Oroszkrém torta, vagy a mirinda szelet is nagyon jó és nem emeli a cukorszintet!
2011. nov. 24. 14:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Szeretnélek megnyugtatni, én is ugyanezt a gyógyszert szedem, terhesség előtt, alatt, és végig szedni is fogom. Tökéletesen rendbe vagyunk. Inzulint mi nem kaphatunk, mert nem annyira magas. Én most a 15-16. héten vagyok! Én az előző terhességgel abbahagytam ahogy pozitív lett a teszt, amíg szedtem semmi bajom nem volt, ahogy elhagytam 8 hetesen elment a baba. Szedd, különben felborul az anyagcsere, és vetélés lesz belőle! A www. pcos.hu oldalán ugyanúgy mondják orvosok hogy szedni kell!!!!
2012. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vannak dokik akik a terhesség megszakítását javasolják ha valaki gyógyszer mellett lesz terhes mármint vércukorcsökkentő gy.r mellett.Dehogy vetetném el.Nem vagyok terhes de magas a cukrom és csak gyógyszert akarnak fölírni.Idegeskedjek szerintetek azon,hogy mi lesz ha mégis becsúszik a baba és menjek abortuszra??????

Az antidepresszánsokra és nyugtatókra is azt mondják,hogy magzatkárosító igaz másfajta gyr mint a vércukorcsökkentő de elvileg magzatkárosító és ki is van emelve.Kétszer lettem terhes,hogy szedtem valamelyiket.Megtudtam a terhességet 6-8 hetesen és abbahagytam de valaki szedi végig mert olyan baja van.Egyik gyerkőcnek sem lett baja.

2012. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!